Bawełniany sznurek pochodzący z recyklingu

 

Bardzo lubię różne techniki rękodzieła, ponieważ kreatywność odgrywa istotną rolę w moim życiu. Staram się swój wolny czas spędzać w taki sposób, aby jak najwięcej z niego wynieść, nauczyć się czegoś nowego czy stworzyć coś ciekawego. Dzięki temu mam poczucie, że maksymalnie wykorzystuję swój czas. Poza tym rękodzieło jest dla mnie doskonałym sposobem na odprężenie się. Uwielbiam wieczorem usiąść z szydełkiem czy drutami i tworzyć coś niebanalnego, oglądając równocześnie ulubiony serial czy słuchając muzyki.

Rękodzieło ze sznurkiem bawełnianym

sznurek bawełniany z recyklinguDawno temu zainteresowałam się ideą zero waste. Staram się wybierać takie produkty, które się w nią wpisują, ponieważ los naszego środowiska nie jest mi obojętny. Staram się więc wyjątkowo uważnie dobierać wszystkie materiały, które wykorzystuję do tworzonego rękodzieła. Często przerabiam przedmioty, które nie są mi już potrzebne, a nie chcę ich wyrzucić. Niedawno natrafiłam na sznurek bawełniany z recyklingu. Od razu wiedziałam, że na stałe zagości wśród wykorzystywanych przeze mnie materiałów. Zachwyciły mnie dostępne kolory, które są bardzo żywe oraz przyciągają wzrok. Kiedy kupiłam taki sznurek, zastanawiałam się co z niego wykonać na samym początku. Pomyślałam, że dobrym pomysłem może być nauka czegoś nowego. Od dawna chciałam spróbować makramy i uznałam, że to doskonały pomysł. Znalazłam odpowiedni poradnik i wzięłam się do pracy. Sznurek okazał się bardzo trwały oraz przyjemny w dotyku, co jest dla mnie ważne podczas wykonywania ciekawych rzeczy. Lubię, kiedy są one wytrzymałe oraz estetyczne. Taki sznurek doskonale sprawdził się w makramie, ale myślę, że będzie również przydatny podczas robienia innych rzeczy. Można z niego wyplatać ozdoby, serwetki czy jakieś praktyczne przedmioty. Bardzo się cieszę, że udało mi się taki sznurek znaleźć. Na co dzień staram się wybierać materiały pochodzące z recyklingu albo takie, które mogą zostać ponownie przetworzone.

W swoim rękodziele bardzo często wykorzystuję różnorodne sznurki. Czasami stanowią one podstawę, jak na przykład w makramie. Zależy mi na ich jakości, ponieważ od tego często zależy efekt końcowy oraz jego trwałość. Bardzo się ucieszyłam, kiedy udało mi się znaleźć sznurek pochodzący z recyklingu. Taka bawełna w niczym nie ustępuje tej standardowej, a przy okazji możemy mieć pewność, że dbamy o nasze środowisko. Sznurek z recyklingu bardzo mi się podoba i świetnie sprawdza się w różnych technikach. Dzięki niemu udało mi się stworzyć wiele ciekawych rzeczy, które przyciągają wzrok.