Bezglutenowa żywność w sklepach

Czy kiedykolwiek zetknęliście się z pojęciem nietolerancji pokarmowej? W dzisiejszych czasach stale wzrasta społeczna świadomość w tym zakresie. Naukowcy, dietetycy, lekarze, a także osoby dotknięte nietolerancją opowiadają o konieczności przestrzegania ścisłej diety i zamiennikach pokarmowych, które mogą zastąpić produkty tradycyjne, tak by mogli oni cieszyć się jedzeniem ulubionych potraw.

Smaczna żywność bez dodatku glutenu

najlepsza żywność bezglutenowaGdybyśmy mieli wymienić kilka najpopularniejszych alergenów pokarmowych, z pewnością wskazalibyśmy orzechy, miód, czekoladę, owoce morza i wiele innych produktów. Jeśli jesteśmy uczuleni na któryś z nich, musimy unikać jego spożywania, by nie narażać się na reakcję alergiczną. Podobnie jest z osobami, które cierpią na nietolerancję glutenu. Muszą one przestrzegać ścisłej diety, gdyż związek ten jest w wielu popularnych produktach, zaś jego spożycie może być groźne dla zdrowia. Nie należy wówczas jeść produktów z mąki pszennej, jasnych makaronów, ciast i ciasteczek. Wydawałoby się, że trzeba uważać na każdym kroku i nie można pozwolić sobie choćby na najmniejszą przyjemność. Na szczęście najlepsza żywność bezglutenowa w niczym nie odbiega od tradycyjnych posiłków, niektórzy wręcz twierdzą, że jest ona od nich o wiele smaczniejsza. Taka żywność produkowana jest z najwyższą starannością, tak by była bezpieczna dla osób chorujących na celiakię. Nie używa się tu mąki pszennej, zastępuje się ją mąką kukurydzianą, ryżową lub kokosową. Ulubione wypieki czy makaron przygotowany na ich bazie są niezwykle smaczne, co potwierdzają nawet osoby, które nie muszą na co dzień unikać glutenu. Żywność bezglutenowa często zawiera mniej cukru, niż tradycyjne posiłki, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem jej do codziennej diety. Produkty bezpieczne dla osób nietolerujących glutenu kupimy w wielu supermarketach, a także w sklepach ze zdrową żywnością. Znajdziemy tam zarówno żywność gotową do spożycia, jak i półprodukty, z których możemy wyczarować smaczny i zdrowy posiłek w zaciszu domowym. Z pewnością posmakuje on wszystkim domownikom.

Żywność bezglutenowa kojarzy nam się przede wszystkim z rygorystycznie przestrzeganą dietą i niemożnością próbowania tradycyjnych potraw z glutenem. Rzeczywiście, jeśli cierpimy na nietolerancję tego składnika, musimy bardzo uważać, by nie spożyć go w naszych posiłkach. Jeśli jednak spróbujemy smacznej bezglutenowej żywności, z pewnością bez żalu pożegnamy się z kuchnią wykorzystującą białą mąkę i inne produkty z glutenem.