Biuro świadczące usługi rachunkowe

Zajmuję się zawodowo tworzeniem ręcznie szytej pościeli, szydełkowanych ozdób, czy robionych na drutach swetrów. Mam artystyczną duszę i kompletnie nie znam się na matematyce. Zwykłego PIT-a jakoś obliczyłam z pomocą męża, ale bardziej skomplikowane rozliczenia przekraczały moje możliwości. Szczególnie że prowadziłam własną firmę i nie wiedziałam jak ewidencjonować zakupy, czas pracy i tak dalej. Było tego całkiem sporo, a ja czułam się zagubiona.

Profesjonalne usługi rachunkowe dla firm

usługi rachunkowe toruńZatem miałam świadomość tego, że musiałam znaleźć firmę w mojej okolicy która zrobi wszystko za mnie. Na szczęście jeśli chodzi o usługi rachunkowe Toruń ma wiele do zaoferowania. Znalazłam tu kilkanaście dobrych, polecanych firm. Potem je porównywałam pod kątem oferty, cennika, jak również tego czy w razie czego świadczą usługi doradcze. To trochę trwało ale wolałam poświęcić więcej czasu na wybór biura niż później martwić się o jego zmianę. Potem podjechałam do wybranego biura, porozmawiałam z pracownikami, przedstawiłam im swoje oczekiwania. Nie musieli znać się konkretnie na mojej branży, ale musieli mieć jakieś pojęcie o tym jak to trzeba będzie ewidencjonować w dokumentach. Przede wszystkim miałam wiele faktur z hurtowni. Produkty pasmanteryjne mają różne stawki VAT, do tego są koszty transportu, które nie wiedziałam czy dodawać do kosztów zakupu, czy osobno je gdzieś dawać. Przekazałam moją rozpiskę z zaznaczeniem ile kosztował materiał na dany produkt, a ile robocizna. Miałam koszty również za konto dla profesjonalistów na platformie sprzedażowej, reklamę w sieci, jakieś premiowane ogłoszenia dla zwiększenia liczby klientów. Dobrze że przynajmniej nie musiałam brać żadnych kredytów ani dotacji unijnych na działalność, bo nigdy bym się nie wygrzebała ze sterty papierów. Biuro dodatkowo rozlicza nie tylko moją firmę, ale i mnie, PIT mam przy tym gratis. Dostaję go w dwóch kopiach, jedna dla mnie na wszelki wypadek, a druga do wysłania do Urzędu Skarbowego. Teraz to się robi elektronicznie, więc jest jeszcze łatwiej, nie trzeba chodzić na pocztę. Zawsze jakieś ułatwienie.

Wybór biura świadczącego usługi rachunkowe był dla mnie jedynym słusznym wyjściem. Moje dokumenty są w rękach profesjonalistów, muszę im tylko dostarczać faktury i moje wyliczenia, a oni zrobią co konieczne. Do tej pory nie miałam przysłanego żadnego wezwania do korekty, a nawet podczas kontroli skarbowej nie wyszły żadne nieprawidłowości. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że to najlepsze biuro w Toruniu.