Narzedzia-pm

Profesjonalny blog o narzędziach najnowszej generacji

Cechy dobrego stelażu do baldachimu

Przyjście dziecka na świat to moment, na który rodzice muszą odpowiednio się przygotować. Zakup takich akcesoriów, jak butelki do karmienia czy łóżeczko do spania to konieczność. Jednak czasem przypływ entuzjazmu i radości powoduje w nas chęć aranżacji od razu całego pokoju dla maluszka. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza kiedy na świat ma przyjść nasz pierwszy potomek. Przejęcie i zaangażowanie mogą wówczas sięgać zenitu.

Zalety stelaża do baldachimu

stelaż do baldachimuUrządzanie kącika dla dziecka często nie kończy się na zakupie łóżeczka i wanienki. Młodzi rodzice chcą zapewnić swojemu dziecku przyjemne i ładnie zaaranżowane miejsce do odpoczynku, w którym sami będą spędzać sporo czasu po narodzinach potomka. Kolorowe obrazki na ścianach, wszechobecne zabawki i wiele innych rozwiązań jest stosowanych, aby kącik maluszka był przyjemny dla oka. Jednym z takich sposobów jest też baldachim nad łóżeczkiem, który nie tylko ładnie wygląda, ale również pomaga maluszkowi ograniczyć pole widzenia w momencie, kiedy chcemy aby dziecko zasnęło, a także chroni przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem czy nawet owadami. Aby cała konstrukcja była bezpieczna i trwała warto poświęcić chwilę, by wybrać odpowiedni stelaż do baldachimu. Jeśli wybierzemy model z regulacją, będziemy mogli dostosować jego wysokość do swojego wzrostu, zaś solidne wykonanie poszczególnych elementów da nam pewność, że nawet przy decyzji o baldachimie z bardzo delikatnego materiału, gładka powierzchnia śrubek z wysokiej jakości plastiku nie uszkodzi tkaniny. Obecność w zestawie specjalnych zaślepek na śruby czy miejsca połączeń poszczególnych elementów dodatkowo poprawiają odbiór wizualny całego sprzętu. Do wyboru pozostaje również cała gama kolorystyczna mocowań, dzięki czemu cała konstrukcja nie wpłynie negatywnie na wygląd całości dzięki zastosowaniu tych samych barw stelaża i materiału baldachimu. Jeśli natomiast lubimy zmiany i chcemy, aby stelaż pasował nawet wtedy, gdy zmienimy aranżację pomieszczenia, wybierzmy mocowanie w neutralnym kolorze, takim jak biel bądź szarość. Ceny tego typu dodatków są niskie i oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych, warto zatem zwrócić uwagę na istotne szczegóły. Samo zamocowanie konstrukcji jest bardzo proste i nie powinno przysporzyć problemów, gdyż do przykręcenia mamy zwykle jedynie dwa uchwyty, które skręcamy z ramą łóżeczka, a dzięki możliwości ich regulacji całość będzie pasować do różnych wymiarów mebli do spania.

Urządzenie wnętrza dla dziecka, które niedługo ma pojawić się na świecie jest dla rodziców ważną kwestią. Aranżacja pomieszczenia, w którym spędzać czas będzie zarówno dziecko, jak i jego rodzice jest ważną kwestią. Chodzi nie tylko o ładny wygląd, ale także funkcjonalność i ułatwienie spraw w stresujących pierwszych miesiącach życia maluszka. Jeśli zatem okazuje się możliwe połączenie ładnego wyglądu z użytecznością, to na pewno warto z tego skorzystać.

Marcin Mazur

Comments are closed.