Czy opłaca się zakładać firmę poligraficzną?

Od kiedy tylko pamiętam, na moim osiedlu jest bardzo dużo sklepów, ale brakuje za to punktów usługowych. Mieszkam na przedmieściach Bydgoszczy na osiedlu rozwijającym się, które posiada coraz większą liczbę ludności. Jeśli chodzi o usługi, to brakowało tutaj wielu punktów. Pamiętam, że zawsze miałam problem z drukowaniem, bo nigdzie nie mogłam tego dokonać. Dopiero w mieście był punkt druku, ale trzeba było do niego jechać autobusem. Było to bardzo uciążliwe, dlatego zastanawiam się, czy na chwilę obecną opłacać będzie się zakładać w tym miejscu firmę zajmującą się poligrafią?

Czy poligrafia to dobry pomysł na biznes?

poligrafia bydgoszczNie jestem jeszcze w stu procentach przekonana do tego pomysłu, ale sądzę, że tak, ponieważ każde osiedle w Bydgoszczy ma swój jakiś punk, a tu tego brakuje. Myślę, że poligrafia Bydgoszcz na pewno uradowałaby wielu ludzi, a w szczególności firmy i studentów. Mówi się, że każdy dziś posiada drukarkę, jednak nie wszystko na niej da się wydrukować. Na moim osiedlu jest bardzo dużo firm, które charakteryzują się różnymi usługami. Przyjeżdżają do nich klienci z różnych zakątków województwa. Co stoi na przeszkodzie, aby dana firm a rozreklamowała się jeszcze lepiej i zamówiła w mojej firmie poligraficznej nowoczesne banery reklamowe, które będą zwracać uwagę wielu. U mnie w zakładzie poligraficznym na pewno każdy znajdzie coś do siebie. Będę drukować, co się da: wizytówki, ulotki i plakaty. Nie zabraknie także gadżetów reklamowych, ponieważ są one podstawą działalności współczesnych firm poligraficznych. Być może z kimś nawiążę długoletni kontrakt, który zaowocuje jeszcze lepszym rozwojem firmy? Chciałabym, aby tak się stało. Firma poligraficzna to taki mój cel życiowy, ale też pomysł na biznes, który najprawdopodobniej mógłby się opłacić, ale nie dowiem się, póki nie zaryzykuję. Wiem o tym, że jak poligrafia się rozwinie, to będę musiała zatrudnić dodatkowe osoby do pomocy, które będą znały techniki poligraficzne. najlepiej by było,a by to była osoba po technikum poligraficznym.

Musze zrobić dobry biznesplan, a potem iść do urzędu pracy po to, aby dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Sama też posiadam wkład w firmę poligraficzną, ale muszę zrobić coś jeszcze. Musze znaleźć odpowiedniego punktu na moim osiedlu. Musi ono być takie, żeby przyciągało uwagę klientów. Bez tego nie będzie ani firmy poligraficznej, ani pieniędzy. reklama w moim  przypadku to podstawa. Każdy więc musi wiedzieć, że w tym miejscu i w takich godzinach funkcjonuje firma poligraficzna.