Dobry lekarz od włosów

Oglądając reklamy w telewizji, widzimy kobiety, które mają piękne, gęste i lśniące włosy. Nie zawsze jest to zasługa produktów, które reklamują, bo niektóre z nich mają uwarunkowane genetycznie pewne mankamenty czupryny. Zbytnie wypadanie włosów może być przejściowym okresem, którego doświadcza każdego roku większość z nas, jednak kiedy ten stan się wydłuża i żadne sposoby nie pomagają, to trzeba skorzystać z pomocy specjalistów.

Czym się zajmują lekarze od włosów?

lekarz od włosówPiękne włosy rzadko są zasługą samej natury, bo na ich stan wpływa wiele czynników. Niezdrowy tryb życia, czyli spożywanie tłustego, ciężkostrawnego i ubogiego w witaminy i minerały pożywienia, powoduje, że włosy są słabo odżywione, co znacznie pogarsza ich stan. Stres, który towarzyszy nam nieprzerwanie przez cały czas, może powodować wypadanie włosów, a częste przemywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, znacznie je wysusza. Cebulki włosów tak samo jak reszta ciała, musza być systematycznie odżywiane i nawadniane, aby mogły wydać zdrowe i mocne włosy. Bywa także i tak, że pomimo diety i trybu życia, włosy nadal są w złej kondycji i nie pomagają im żadne dostępne środki zapobiegawcze. Wtedy tylko lekarz od włosów może pomóc, gdyż zawodowo zajmuje się wszelkimi problemami skóry głowy i samych włosów. Najpoważniejszym problemem z jakim pacjenci się udają do trychologa, jest wypadanie włosów, ponieważ taki długotrwały stan, może doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Czasem jest to wynikiem braku witamin, nadmiernego stresu, czy łupieżu tłustego, którym oblepiona jest cała skóra głowy. Jednak bywają bardziej poważne problemy, będące następstwem ciężkich chorób, które dopiero zostały wyleczone, lub jesteśmy w ich trakcie. Gabinety trychologiczne przyjmują pacjentów odpłatnie, czyli każdy musi za wizytę zapłacić z własnej kieszeni. Lekarz wykonuje rutynowe badanie przy użyciu specjalnej kamery z funkcją dużego powiększenia, dzięki czemu dokładnie widzi skórę głowy. W większości przypadków od jej stanu, zależy wygląd włosów.

Do gabinetów lekarzy trychologów, głównie zaglądają kobiety, ponieważ dla nich włosy są bardzo ważne i chcą jak najdłużej cieszyć się bujną czupryną. Lekarz w zależności od wyniku badania, zaleca stosowanie specjalnych leków, lub każe zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji, które w znaczny sposób polepszą ich stan. Każdy z nas w okresie jesienno – zimowych doświadcza wypadania włosów, jednak kiedy ten stan się wydłuża, to koniecznie trzeba się udać do lekarza specjalisty.