Funkcjonalne waciki z bambusa

 

Od zawsze starałam się żyć ekologicznie. A przynajmniej tak mi się zdawało, ostatnie lata uświadomiły, że wcale nie byłam tak bardzo ekologiczna, jak mi się zdawało. Zaczęłam więc żyć jeszcze bardziej ekologicznie, choć do tego, aby zmieścić swoje odpady w jednym słoiku jeszcze bardzo dużo mi brakuje. Ale staram się segregować odpady, nawet kiedy jestem na mieście zamiast wyrzucać śmieci do wspólnego kosza zabieram je ze sobą i wyrzucam tam, gdzie są pojemniki na różne rodzaje odpadów. Jednak mimo wszystko produkuję tych odpadów ogromne ilości.

Zakup wacików z bambusa

bambusowe waciki wielorazoweNiemal wszystko, co kupuję w supermarkecie jest zapakowane w plastik. Dochodzi to do granic absurdu, ponieważ nie bardzo rozumiem, dlaczego każda pojedyncza cukinia musi być zafoliowana, a także  z jakiego powodu organiczne warzywa i owoce muszą być sprzedawane w plastiku. Niestety jestem na ten plastik skazana, nie mam niestety takich możliwości, aby sobie wszystko sama wyhodować. Jednak gdzie tylko mogę, szukam sposobów na ograniczenie liczby śmieci. Na przykład zrezygnowałam z żeli pod prysznic na rzecz mydła w kostce i ze zwykłego szamponu na rzecz szamponu w kostce. Tak, tak, jak się chce, to można. Staram się też nie kupować butelkowanej wody, wszędzie noszę ze sobą butelkę z filtrem, która w razie potrzeby mogę napełnić wodą. A jeśli zdarzy mi się jej zapomnieć, to kupuję wodę w szklanej butelce, gdy dopadnie mnie pragnienie. Zrezygnowałam z patyczków do uszu, i tak minie służyły. Przez długi czas miałam problem z jednorazowymi wacikami, których używałam bardzo dużo do przemywania twarzy czy zmywania makijażu. Na szczęście ostatnio natrafiłam na bambusowe waciki wielorazowe i to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dzięki nim nie muszę rezygnować z używania kosmetyków do demakijażu i mycia twarzy, a jednocześnie nie powiększam góry śmieci. Waciki są zrobione z delikatnego włókna bambusowego i można je bardzo często prać, co pomaga usunąć z nich zabrudzenia i używać ich dalej do pielęgnacji twarzy. Jest to naprawdę wspaniała sprawa.

Jeśli człowiek chce żyć ekologicznie, ma ku temu coraz więcej możliwości. Coraz więcej bowiem jest produkowanych produktów wielorazowych, które pomagają zmniejszyć ilość wytwarzanych przez nas śmieci, czego doskonałym przykładem są waciki z bambusa wielokrotnego użytku. Dzięki nim można na stałe zrezygnować z jednorazowych płatków kosmetycznych i cieszyć się swym coraz mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Takich produktów jest o wiele więcej, wystarczy tylko się rozejrzeć.