Gra w piłkarzyki to świetna zabawa

Uwielbiam spędzać czas z moim pięcioletnim synem. Dla każdego ojca czas spędzony z dzieckiem to niezapomniane wrażenia. Z moim synem mamy ulubioną zabawę, przy której spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia. Gramy w piłkarzyki stołowe. Stół kupiliśmy dwa lata temu, ale wówczas dziecko jeszcze było za małe na taki domowy sport. Minęły dwa lata i ani się człowiek nie obejrzał, jak możemy grać mecze jak równy z równym. Zakup stołu do piłkarzyków był chyba najlepszą inwestycją w spędzany wspólnie czas.

Stoły do piłkarzyków w różnych rozmiarach

stół piłkarzykiDecydując się na kupienie stołu do piłkarzyków dużą uwagę zwracałem na rozmiar stołu. Na szczęście wybór jest ogromny, a stoły można kupić w różnych rozmiarach. Każde dziecko inaczej się rozwija jeśli chodzi o wzrost. Mój syn ma obecnie sto dwadzieścia pięć centymetrów wzrostu, a stół kupiliśmy na wysokość metra. Teraz gra nam się obu idealnie, ale jeszcze rok temu nasz stół piłkarzyki był odrobinę za wysoki. Trudno było synowi dojrzeć dokładnie wszystko, co się dzieje na stole. Poradziliśmy sobie z tym problemem budując specjalną podstawkę, z której grało się dziecku o wiele lepiej. Poświęciłem wiele czasu, żeby nauczyć syna grać w piłkarzyki. Nie było to łatwe, ponieważ dzieci mają trochę inną koordynację ruchową aniżeli dorośli. Ale ponad rok codziennej praktyki zrobił swoje i naprawdę dzisiaj mamy świetną zabawę rozgrywając między sobą mecze. Zdaję sobie sprawę z tego, że w tej świetnej zabawie uczeń niebawem przerośnie mistrza. Kupując stół do piłkarzyków warto zwrócić uwagę na certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Najlepiej kupić stół markowego producenta. W średnim rozmiarze stół do piłkarzyków kosztuje kilkaset złotych, ale naprawdę ta świetna zabawa warta jest każdej ceny. Zaletą spędzania czasu wolnego w ten sposób jest to, że jest on bardzo emocjonujący. Ponadto stół świetnie nadaje się do gry również dla dorosłych. Sam często gram w piłkarzyki ze swoimi kolegami, więc stół jest przydatny również w trakcie spotkań towarzyskich.

Jeśli ktoś szuka pomysłu na spędzanie wolnego czasu ze swoim dzieckiem to mogę polecić zakupienie stołu do piłkarzyków. Grając w piłkarzyki można naprawdę świetnie się bawić. Samo granie ma też pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Ćwiczy się w ten sposób koordynację ruchową oraz ogólną sprawność fizyczną dłoni i nadgarstków. Ja kupiłem stół dawno temu i dzisiaj jest to najczęściej używana zabawka ze wszystkich, które posiada mój syn. Zabawką świetnie bawię się z synem, ale lubię też czasem pograć w piłkarzyki z przyjaciółmi.