Industrialny wystrój wnętrz z zastosowaniem posadzek betonowych

Tradycyjne technologie wykończenia wnętrz, które dzięki swojej estetyce wyglądają ładnie, nie wzbudzają jednak żadnych dodatkowych emocji. Dla wielu osób wręcz takie wnętrza są po prostu nudne i szukają innych, bardziej ciekawych rozwiązań. Styl industrialny, jest jednym z tych, które zrzeszają coraz większą liczbę sympatyków, a do tego jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dotyczące wystroju wnętrza. Klimat starych fabryk i zakładów produkcyjnych jest obecnie bardzo pożądany.

Wykorzystanie cienkowarstwowych betonowych posadzek w domu

cienkowarstwowe betonowe posadzki w domuW stylu industrialnym wszystko jest inne, niż w tradycyjnym budownictwie wykończeniowym. Po co tynkować ścianę i malować ją na jakiś fikuśny kolor, skoro można także w pewien dość ciekawy sposób pozostawić na ścianie gołe, czerwone cegły, a nasze wnętrze wizualnie na tym bardziej skorzysta, niż straci. Po co na podłogę kłaść panele, skoro można wykonać posadzkę z betonu, która również będzie wyglądała ładnie. Współczesne cienkowarstwowe betonowe posadzki w domu są łatwe do wykonania, a do tego pasują idealnie do surowego, nowoczesnego stylu. Oczywiście nie jest tutaj mowa o tradycyjnej wylewce betonowej, czy też tradycyjnej posadzce na sucho, ale o specjalnych mieszankach, stworzonych właśnie na podłogi. Taka podłoga nie jest chropowata, jak w tradycyjnym betonie, ale za pomocą szlifowania i lakierowania uzyskuje się naprawdę zdumiewające efekty. Dla wielu gładka posadzka betonowa wydaje się bardzo eleganckim i estetycznym rozwiązaniem. Różnorodność struktury powierzchni posadzki można uzyskać, poprzez zastosowanie różnych materiałów składowych, którymi w tym przypadku są piasek i żwir. Mogą one być także bazaltowe, granitowe, a tak naprawdę to mogą być dowolną skałą, która będzie nam się podobać. Wybór tych składników wpływa bardzo mocno na wygląd całego elementu. Dopełnieniem takiej podłogi są odpowiednie meble dobrane do tego stylu, a także ściany prezentujące sobą podobny schemat dekoracyjny. Bardzo często styl industrialny wybierają artyści i osoby zamożne, aby podkreślić swoją niezależność i własny pogląd na to co jest piękne, a co nie. 

Jak wiemy moda się zmienia z dnia na dzień, a w dzisiejszych czasach, zarówno panele, jak i płytki ceramiczne stają się powoli tandetą. Być może poszukiwanie bardziej ciekawych stylów architektonicznych będzie właściwą drogą do sukcesu, czas to na pewno pokaże. Już dzisiaj widzimy spore zainteresowanie innymi stylami, takimi jak styl industrialny, a czymże to można tłumaczyć, jak nie nową modą w dziedzinie wystroju wnętrza.