Jakie biura architektoniczne polecamy?

Proces projektowy to w dzisiejszych czasach wyścig o klienta. W przypadku projektowana budynków zażarty wyścig pomiędzy biurami architektonicznymi trwa w najlepsze. Rywalizacja odbywa się na kilku polach: polu czasu wykonania projektu, polu oferowanych usług dodatkowych, jakości projektu oraz niezawodności. Istnieją utarte ramy działania biur architektonicznych. W dzisiejszych czasach to nie wystarczy, każde biuro musi być gotowe do wyścigu również na innym froncie.

Usługi dodatkowe w architekturze

polecane biuro architektoniczne - WrocławZakres usług dodatkowych, oferowanych przez biura architektoniczne waha się w zależności od dodatkowych specjalizacji i dodatkowych umiejętności posiadanych przez pracowników/właścicieli danego biura. Standardem w usługach dodatkowych jest tzw.  kosztorys inwestorski, którego celem jest przygotowanie, wedle posiadanej na dany dzień wiedzy, inwestora pod kątem finansowym na wybudowanie danego obiektu lub zrealizowanie pojedynczych jego faz. Kosztorys inwestorski zawiera szczegółowe informacje o preferowanych do budowy danego obiektu materiałach i ich cenach. Niektóre biura projektowe dorzucają w pakiecie możliwości zaaranżowania wnętrz danego budynku. Jest to zazwyczaj rozwiązanie korzystne pod względem cenowym, architekt z którym współpracujemy, w większości przypadków, dorzuca tę opcję jako usługę dodatkową. Ma to również swoje uzasadnienie w idei kompleksowości projektowania. Robienie całego projektu, łącznie z aranżacją wnętrz czy ogrodu, jest przedłużeniem pracy jednej myśli architektonicznej. Każdy architekt ma swój ulubiony styl, pośród której najlepiej się odnajduje i najlepiej porusza. Jest jedno polecane biuro architektoniczne – Wrocław jest teatrem jego działania, realizujące projekt budynku i oferujące jednocześnie aranżacje wnętrz oraz zewnętrznej części rekreacyjno-wypoczynkowej. Ciekawą opcją jest również współudział, bądź samodzielna realizacja usług marketingowych dla projektowanych obiektów. Promocja ta, może odbywać się zarówno we współpracy z przemysłem deweloperskim mieszkaniowym, hotelowym, bądź każdym innym, niezależnie od finalnego celu użytkowania projektowanego budynku.

Usługi dodatkowe są tym w działalności poszczególnych firm, co bardzo cieszy osoby korzystające z ich usług. Usługi dodatkowe to zdefiniowany już element marketingu. W przypadku branży architektonicznej, pojęcie usług dodatkowych nie jest jeszcze tak spopularyzowane jak w przypadku innych branż, ale konkurencja coraz mocniej wymusza niestandardowy marketing i poszerzanie swoich usług. Jakość to nie tylko „pewien stopień doskonałości”, ale także wszechstronność.