Jakie sukienki z lnu wybrać

Letnie ubrania bywają czasem kłopotliwe. Często zdarza się nam, iż za bardzo nie wiemy co na siebie włożyć przy temperaturze sięgające czterdziestu paru stopni Celsjusza w cieniu. Czasami zdarzają nam się bardziej lub mniej formalne uroczystości podczas gdy lato jest w pełni. Wiemy, iż musimy wygląda dostojnie i z klasą a zarazem letnio i zwiewnie. Tylko jak to wszystko ze sobą pogodzić? Często bywa to trudne i problematyczne. Musimy znaleźć dla siebie super letni materiał do zadań specjalnych. Taki, który nie dość, iż będzie pracował z naszym ciałem to jeszcze pozwoli naszej skórze oddychać, co wpłynie na nasz organizm bardzo pozytywnie. Jak znalazłam taką tkaninę, o czym przekonacie się poniżej.

Lniane inspiracje – sukienki, spódniczki, bluzki

długie lniane sukienki damskiePostanowiłam zrobić mini letni poradnik z racji tego, iż udało mi się znaleźć super tkaninę, pomoże to tym borykających się z wyborem wyszukanych letnich stylizacji na specjalne okazję. Ja już wybrałam materiał, które jest wręcz stworzona do wyrobu letnich ubrań, być może ktoś z Was skorzysta z moich rad i będzie super trendy i z poczuciem wygody i przewiewności na lato. Materiałem, o którym tutaj mówię jest oczywiście znany od zarania dziejów len. Jest to oczywiście naturalny materiał, czyli taki który będzie na pewno przyjazny dla naszej skóry, zapewnia on odpowiednią cyrkulację powietrza, co korzystnie wpływa na nasze ciało, zwłaszcza podczas dużych upałów i duchoty. Być może wyobrażamy sobie dawniejsze lniane „gryzące” koszule, które nie były zbyt wygodne i komfortowe – nic bardziej mylnego, teraźniejsze wyroby z lnu są specjalnie zmiękczane, co sprawia, iż są mięciutkie i miłe w dotyku. Z racji tego, iż ze wstępnie wypomniałam o letnich uroczystościach trochę mniej lub bardziej formalnych, będzie tutaj o jednej stylizacji, pasującej tematycznie. Mianowicie na takie letnie, upalne sposobności wybierzmy długie lniane sukienki damskie. Będą świetnie się komponowały, co więcej występują one w każdym kolorze – len w tej chwili jest barwiony jak inne tkaniny, to nie tylko brudny słomkowy beż. Jeżeli jest to bardzo podniosła uroczystość, wybierzmy czarną lnianą długą sukienkę – będzie elegancka.

Sukienki mogą posiadać różne aplikacje i ozdoby na przykład chwosty lub piórka, będą wtedy bardzo w stylu rustykalnym, zwanym również boho. Taka sukienka w jasnym kolorze świetnie sprawdzi się na plaży. Mogą ją również ubrać w leci w mieście, będzie to super alternatywa na spacer po parku, czy też wyskok na drinka po pracy z przyjaciółkami.