Kluczowe czynniki przy wyborze odzieży sportowej

Strój sportowy to niesłychanie ważny element uprawiania sportu, który często jest ignorowany. Teoretycznie, nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej odzieży aby uprawiać sport, jednakże jej obecność może dużo zmienić oraz znacząco wpłynąć na komfort uprawianej dyscypliny. W niektórych modelach, producencie implikują technologie, które pozwalają nam nieco zwiększyć swoje osiągi. Jak więc wybrać odpowiednie stroje sportowe?

Stroje sportowe muszą być indywidualnie dopasowane

joma - stroje sportoweOdpowiednie dopasowanie stroju sportowego jest kluczowe, aby zapewnić odpowiedni komfort podczas uprawiania sportu. W sytuacji, gdy nasze ubranie jest za małe, możemy nabawić się niebezpiecznych obtarć naskórka, które w znaczy sposób ograniczą naszą możliwość ruchu na kilka dni. Zbyt mały rozmiar to także ryzyko ograniczonych możliwości ruchowych, co powoduje gorsze osiągi. Na poziomie amatorskim może to nie mieć dużego znaczenia, jednakże nikt nie lub być ograniczany przez rzeczy, które nie są od nas zależne. Bardzo popularną praktyka, szczególnie w przypadku małych klubów sportowych lub szkolnych kółek sportowych, jest zakup dużej ilości strojów w jednakowym rozmiarze. Teoretycznie, taki strój będzie pasować na każdego, ale tylko teoretycznie. Za duży strój sportowy nie jest komfortowy, jeśli musimy w nim biegać przez 90 minut lub 4 kwarty. Ogranicza nasze zdolności ruchowe, oraz szybkość z jaką wykonujemy nasze decyzje. Kolejnym, kluczowym elementem przy wyborze odzieży sportowej jest materiał, z jakiego jest ona wykonana. Niezależnie czy mówimy o koszulkach, bluzach czy spodniach treningowych, odpowiedni materiał znacząco wpływa na nasz komfort podczas treningów czy zawodów. Joma – stroje sportowe to wzorowy przykład jak należy produkować odzież sportową. Dla przykładu, ich komplety meczowe dla piłkarzy, są wykonane ze specjalnego poliestru, który zapewnia doskonałe odprowadzanie wilgoci oraz zapobiega przed wychłodzeniem lub przegrzaniem. Ubrania wykonane są metodą barowej sublimacji oraz posiadają wstawki z siateczki, co dba o idealną cyrkulacje powietrza podczas wysiłku.  

Odpowiedni dobór odzieży sportowej jest niezwykle ważny. Niezależnie czy zajmujemy się sportem zawodowo czy amatorsko, źle dobrany strój sportowy może powodować znaczny dyskomfort oraz zwiększać ryzyko nabawienia się kontuzji. Oprócz rozmiaru, niezwykle ważny jest też materiał z jakiego strój jest wykonany. Materiał odpowiedniej jakości nie tylko podnosi komfort ale także zapewnia odpowiednią temperature oraz cyrkulację powietrza, co powoduje, że nasza regulacja termiczna jest bardziej efektywna.