Kolce na ptaki – zastosowanie

Ilość ptaków w mieście stale rośnie z uwagi na to, że wyrzucamy i marnujemy coraz więcej jedzenia. Tak dożywione ptaki szybciej się rozmnażają i nie mają problemów z przetrwaniem. Coraz krótsze i łagodniejsze zimy również w tej kwesti nie pomagają. Z jednej strony dobrze, że zwierzęta nie głodują i nie muszą martwić się o zdobywanie jedzenia, jednak z perpektywy człowieka problem rośnie, ponieważ  ptactwo, a szczególnie spora jego ilość, może sprawiać duże problemy i wyrządzać szkody, przede wszystkim materialne. Dlatego powstają różne sposoby zabezpieczenia, szczególnie budynków. Jednym z nich są kolce na ptaki, które mimo wszystko, są dla ptaków bezpieczne.

Więcej o kolcach na ptaki

szerokie kolce na ptakiJak już zostało wspomniane, sposobów na odstraszenie ptaków jest coraz więcej. Mamy różnego rodzaju odstraszacze dźwiękowe i świetlne, ale mamy również bardziej mechaniczne rozwiązania. Jednym z nich są szerokie kolce na ptaki. Na szczęście wszystkie z tych sposobów są dla ptaków bezpieczne, i mimo groźnego wyglądu, szczególnie kolców, w żaden sposób im nie zagrażają. Tego rodzaju kolce stosuje się przede wszystkim na budynkach, aby ptaki na nich nie siadały i nie zakładały gniazd. A dlaczego ptaki są tak groźne dla budynków, szczególnie zabytkowych? Wszystko przez ptasie odchody, które są bardzo szkodliwe dla elewacji, betonu. Dlatego montuje się tego rodzaju kolce. Są one zrobione z nierdzewnych materiałów, które mogą  posłużyć nam nawet przez 15 lat.  Rozstawienie kolcy sprawia, że nawet najmniejsze ptaszki się nie przecisną. Natomiast są bezpieczne, ponieważ same kolce są tępo zakończone, więc nawet jeśli ptak będzie chciał na nich przysiąść, nie zrobi sobie krzywdy. Idealnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju barierkach, krawędziach dachów, daszków czy na parapetach. Ich montaż jest banalnie prosty. Wymagany jest jedynie klej mocujący lub też specjalne zaciski. Wszystko zależy od danej konstruckji, na której kolce mają zostać zamontowane.

Ważne jest, aby szukając sposobów na pozbycie się problemów nie stworzyć nowych. Otóż ptaków, które wyrządzają szkody można się pozbyć, ale należy robić to w sposób jak najmniej inwazyjny. Jednym z nich są właśnie takie kolce na ptaki, których skuteczność jest naprawdę wysoka a w żaden sposób nie zagrażają one bezpieczeństwu zwierząt. Oczywiście można również iść w inną stronę, równie bezpieczną, i postawić na wysokiej jakości odstraszacze ptaków, które poprzez emitowanie specjalnych dźwieków sprawiają, że ptaki nie czują się komfortowo i odlatują.