Kompleksowa obsługa rachunkowa

Każdemu przedsiębiorcy zależy, żeby ponosić jak najniższe koszty w firmie, więc starają się szukać oszczędności. W pewnych obszarach można je z powodzeniem znaleźć, bo nie ucierpi na tym ich jakość. Dobrym przykładem jest księgowość, ponieważ do wyboru są dwie możliwości. Zatrudnienie samodzielnej księgowej na etacie w firmie, lub skorzystanie z usług jednego z biur rachunkowych. Oba rozwiązania są dobre, ale tylko jedno daje spore oszczędności.

Jak działają biura rachunkowe?

biuro rachunkowe z BydgoszczyDla małych i średnich firm, najlepsze są biura rachunkowe, gdyż współpraca z nimi generuje niższe koszty. Natomiast duże przedsiębiorstwa najczęściej potrzebują mieć księgową tylko dla siebie, bo ma ona znacznie więcej pracy w jednym miejscu. Z tego powodu przedsiębiorcy zatrudniający powyżej dwudziestu pracowników, zatrudniają własną księgową. Biuro rachunkowe z Bydgoszczy jest miejscem, gdzie każdy przedsiębiorca może się poczuć spokojnie o swoje finanse, rachunki i podatki. Księgowe z wieloletnim doświadczeniem są w stanie płynnie się poruszać po ustawie o rachunkowości i doskonale znają obowiązujące przepisy, a do tego potrafią bezbłędnie rozliczać swoich klientów. Obsługa jednoosobowych działalności gospodarczych wymaga prowadzenia książki przychodów i rozchodów, natomiast prowadzenie spółek jest związane z księgowaniem dokumentów w pełnych księgach rachunkowych. Są to podstawowe obowiązki każdego biura rachunkowego, gdyż na podstawie zaksięgowanych faktur, księgowi wyliczają podatki i opłaty, jakie przedsiębiorcy muszą uiścić w określonym terminie na poszczególne konta Urzędu Skarbowego. Ponadto do ich obowiązków należy sporządzanie listy płac i wyliczanie składek na ubezpieczenie społeczne, które przedsiębiorcy płacą za siebie i za zatrudnionych pracowników. Praca w biurze księgowym wymaga dużego skupienia, dobrej organizacji, dokładności i przede wszystkim terminowości, gdyż za spóźnienia w zapłacie podatków naliczane są karne odsetki. Klienci muszą jedynie na czas dostarczyć do biura dokumenty księgowe.

Za usługi księgowe przedsiębiorcy płacą stały abonament miesięczny, którego wysokość jest ustalana na początku współpracy i zależy od wielkości i rodzaju działalności, ilości pracowników i ilości generowanych każdego miesiąca dokumentów księgowych. Najczęściej jest to wartość indywidualna, bo każda firma ma swoją specyfikę pracy. Jakość usług biura, a samodzielnej księgowej w firmie, jest identyczna, choć pracownik w firmie zawsze może dla pracodawcy zrobić więcej, bo cały czas poświęca dla jednej firmy/