Koszule męskie dla dużych Panów!

Koszule męskie to jeden z tak zwanych produktów „must have”, który znajdziemy w garderobie każdego mężczyzny, bez względu na wiek, budowę ciała, indywidualne upodobania, styl czy też preferencje modowe. Koszula ,jako jeden z elementów garderoby męskiej, może pochwalić się swoją burzliwą historią, zanim uzyskała formę jaką znamy dziś, gdyż kiedyś była po prostu elementem bielizny, skrzętnie skrywanym pod wierzchnim ubraniem.

Co warto wiedzieć o rozmiarach koszul?

koszule męskie wizytowe - duże rozmiarySwoje bieliźniane oblicze koszule porzuciły dopiero w XIX wieku. Dzisiaj koszula jest niezbędnym, niezastąpionym elementem stylizacji typowo biurowych i klasycznej elegancji. Dobrze dobrana nadaje wdzięku, szyku i wytwornej elegancji każdemu mężczyźnie, wprowadza do szaf garderoby męskiej powiew świeżości, a noszącemu daje poczucie pewności siebie, wytworności i nonszalancji. Dlatego tez koszula męska, to taki element garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody, krótko mówiąc jest nieśmiertelna i ponadczasowa. Przez długi okres czasu na rynku przodowała koszula biała, której główną cechą była uniwersalność i sprawdzała się w różnego rodzaju stylizacjach. Dzisiaj projektanci, bawiąc się modą, coraz częściej prezentują koszule w odważnych kolorach i wzorach, szyte z nietypowych tkanin, występujące z przeróżnego rodzaju dodatkami, również jeśli chodzii o koszule męskie wizytowe – duże rozmiary. Jeżeli chodzi o krój to wyróżniamy koszule męskie regular fit – fason prosty dla mężczyzn o klasycznej bądź tęższej budowie ciała, charakteryzujący się brakiem wcięcia w talii, dlatego też powinien pasować na każdą sylwetkę oraz krój slim fit – dopasowana koszula męska, posiadająca wcięcie w talii, która doskonale prezentuje się na atletycznych i szczupłych mężczyznach. Kroju slim fit nie powinni jednak nosić panowie chcący ukryć zbyt duży brzuszek. Koszule męskie posiadają również różnego rodzaju kołnierzyki, a mianowicie : kołnierzyk prosty – kent, kołnierzyk włoski, kołnierzyk łamany, kołnierzyk typu button down – zapiany na guziczki i kołnierzyk, a mianowicie stójkę. Kołnierzyk prosty przez swoją uniwersalność, będzie nadawał się praktycznie na różnego rodzaju okazje do różnych męskich stylizacji, natomiast kołnierzyk włoski będzie charakteryzował się szeroko rozstawionymi krawędziami. Kołnierzyk łamany będzie świetnie wyglądał ze smokingiem, surdutem czy też frakiem. Koszuli z kołnierzykiem, który jest przypinany do koszuli za pomocą guziczków, tak zwany button down, nie powinno się natomiast zakładać na różnego rodzaju oficjalne okazje, na przykład na ślub . Stójka zaś jest takim typem kołnierzyka, do którego nie zakładamy już ani krawata ani muchy.

Zatem przy doborze koszuli, każdy mężczyzna powinien kierować się kilkoma prostymi zasadami, aby dobrać model o odpowiednim kroju, fasonie i z odpowiednimi dodatkami, tak by móc zabłysnąć nie tylko podczas wyjść typowo formalnych, biznesowych, bankietowych, ale również w klubach, kawiarniach czy różnego rodzaju „domówkach”.