Którą tabletkowaną sól do uzdatniania wybrać?

Środki uzdatniające wodę są drogim sprzętem, dlatego należy odpowiednio je traktować. Nie prowadziłbyś teraz drogiego samochodu na benzynie odrzutowej, prawda? Istnieją różne rodzaje soli do zmiękczaczy wody. W tym przewodniku omówimy poszczególne typy i ich zalety i wady. Omówimy również kilka przydatnych wskazówek dotyczących konserwacji zmiękczacza wody.

Sól do uzdatniania wody zawiera chlorek potasu

tania sól tabletkowana do uzdatniania wodyZanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby wyjaśnić jedną rzecz. Może się to wydawać oczywiste, ale wcześniej o to nas pytano. Zmiękczacz wody może używać wyłącznie specjalnej soli, która została specjalnie zaprojektowana do tego typu zastosowań. Oznacza to absolutnie brak soli kuchennej lub jakiegokolwiek innego rodzaju. Istnieją dwa rodzaje soli, które zawiera tania sól tabletkowana do uzdatniania wody. Są to chlorek sodu i chlorek potasu. Oba są naturalnie występującymi minerałami, ale istnieją pewne różnice w sposobie ich pozyskiwania. Istnieją również różnice w tym, co ci oferują. Zmiękczacz działa poprzez zastąpienie minerałów miękkiej wody (magnezu i wapnia) w wodzie sodem lub potasem. Oznacza to, że rodzaj użytej soli wpłynie na zawartość wody. Następnie porównamy dwie sole zgodnie z ważnymi rzeczami. Zdecydowaliśmy się na cztery kategorie, aby to ułatwić. Koszt to najważniejszy czynnik dla wielu ludzi. Zwłaszcza tych z dużych domów, które zużywają dużo soli. Chlorek sodu jest tutaj wyraźnym zwycięzcą i sprzedaje się po niższych cenach niż chlorek potasu. Wynika to z faktu, że zbiory są znacznie łatwiejsze. Cena chlorku sodu również różni się w zależności od sposobu zbierania i czystości. Metody bardziej przyjazne dla środowiska są zwykle bardziej pracochłonne i kosztowne. Chlorek potasu jest tutaj wyraźnym zwycięzcą. Stosowanie chlorku sodu powoduje powstawanie ścieków bogatych w sód, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Z drugiej strony potas jest ważnym składnikiem odżywczym dla roślin i kwiatów. Wydajność naprawdę zależy od czystości soli. Najlepsza sól do zmiękczaczy wody będzie miała wyższy poziom czystości. Sól o czystości 99,9% będzie działać lepiej niż sól 99,6%. Zdrowie Osoby z wysokim ciśnieniem krwi powinny unikać sodu. Naprawdę powinniśmy ograniczyć spożycie sodu, ale potrzebna jest niewielka ilość sodu w naszej diecie.

Z drugiej strony potas jest zdrowym minerałem, który jest korzystny dla naszego organizmu. Najlepsza sól zmiękczająca wodę zależy od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli chodzi o koszty, to lepiej jest z solą zmiękczającą chlorek sodu. Jeśli możesz być nieco bardziej liberalny ze swoimi pieniędzmi, to chlorek potasu ma korzyści środowiskowe i zdrowotne.