Laser do depilacji rozwiązał mój problem

Problem nadmiernego owłosienia spędza mi sen z powiek od lat. W wieku dorastania zaczęły się pojawiać na moim ciele ciemne włoski, które starałam się ukrywać pod ubraniem. Koleżanki w szkole śmiały się ze mnie, że na basenie zawsze zakładałam na kostium długą koszulkę. Jako nastolatka wstydziłam się poprosić moich rodziców o pomoc, z problemem nadmiernego owłosienia. Dopiero po osiągnięciu pełnoletności, sama wybrałam się do lekarza.

Miałam ogromne kompleksy

diodowy laser lightsheer duetOkazało się, że za moje nadmierne owłosienie odpowiedzialna jest nieprawidłowa praca tarczycy. Lekarz zalecił mi terapię hormonalną, jednak to nie rozwiązało mojego problemu. Hormony zahamowały pojawianie się nowych włosków, jednak nic nie mogło sprawić, żeby zniknęły te, które już wyrosły. Co miesiąc wydawałam fortunę na depilację woskiem. Efekt depilacji utrzymywał się tylko przez kilka tygodni, a sam zabieg był bardzo bolesny. Niedawno na popularności zyskała metoda depilacji laserem. Kiedy o niej usłyszałam, pomyślałam, że być może jest to rozwiązanie, które uwolni mnie od mojego problemu na zawsze. Zadzwoniłam do jednego z salonów kosmetycznych, żeby umówić się na wizytę. Pani, z którą rozmawiałam, wyjaśniła mi, na czym polega zabieg, jak się do niego przygotować oraz jakie są przeciwwskazania. Niestety, terapia hormonalna jest jednym z przeciwwskazań, do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserem. Musiałam skonsultować się z moim lekarzem, czy mogę poddać się temu zabiegowi. Na szczęście dostałam od niego zielone światło. Jeszcze tego samego dnia umówiłam się na wizytę w salonie. Przed zabiegiem lekarz dermatolog, który pracuje w salonie sprawdził stan mojej skóry. Polecił mi diodowy laser lightsheer duet, który powinien poradzić sobie z moim dość gęstym owłosieniem. Zabieg trwał około godziny i był o wiele mniej bolesny, niż depilacja woskiem. Czułam tak jakby lekkie ukłucie igłą, za każdym razem, kiedy laser usuwał moje włoski. Ze względu na to, że regularnie chodziłam na woskowanie, potrzebowałam jeszcze kilku zabiegów, żeby pozbyć się wszelkiego zbędnego owłosienia. Przyznaję, że było warto, pożegnałam się z problemem nadmiernego owłosienia na zawsze.

Teraz jestem zupełnie inną kobietą. Stałam się bardziej pewna siebie. Już nie wstydzę się chodzić na plażę czy na basen. Mogę korzystać z wodnych atrakcji, bez strachu, że ktoś zauważy moje włoski. Poznałam też niedawno wspaniałego mężczyznę, już nie boję się bliskości z drugą osobą, moje kompleksy zginęły na dobre. Czuję, że wreszcie żyję normalnie, tak, jak inni. Zaczynam nowy rozdział w życiu.