Lekkie fasady kompozytowe

Jednym z ważniejszych elementów wizerunkowych budynku jest jego fasada, której zadaniem jest podnoszenie prestiżu oraz estetyczne wpasowanie się do danego otoczenia. Obecnie do eleganckiego look’u przywiązuje się się ogromne znaczenie, a za sprawą dostępnych świetnych materiałów do ich wykonania staje się to niezmiernie proste. Jednym z bardzo dobrych materiałów elewacyjnych jest kompozytowa płyta warstwowa marki Alucobond.

Odporne i eleganckie elewacje wentylowane

Budowanie wizerunku danej firmy czy instytucji zależy obecnie od zabiegów marketingowych gdzie jednym z istotniejszych jest wygląd siedziby. Ma to miejsce również w przypadku nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, które aby przyciągnąć klientów powinny się wyróżniać spośród innych. Jednym z najciekawszych materiałów na rynku służących do wykonania bardzo efektownych elewacji są płyty kompozytowe marki Alucobond będącego liderem w produkcji tego rodzaju paneli. Budowa paneli kompozytowych jest warstwowa i składa się z zewnętrznych okładzin z blachy aluminiowej o grubości 0,4-0,5 mm oraz umieszczonego pomiędzy nimi rdzenia z polietylenu lub składnika mineralnego. W zależności od składnika użytego do budowy rdzenia wyróżniamy płyty z rdzeniem palnym PE, o podwyższonej klasie palności Plus oraz całkowicie niepalne A2 z rdzeniem mineralnym. Zewnętrzna powierzchnia paneli Alucobond jest zabezpieczona powłoką lakierniczą PVDF, zapewniającą wieloletnią odporność na odziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Bardzo ważną zaletą jest sprawny montaż Alucobond wynikający z możliwości niemal dowolnego obrabiania wszystkimi znanymi technikami. Szybki montaż ułatwia również mały ciężar płyt oraz ich sztywność. Płyty kompozytowe Alucobond montuje się w sposób systemowy na zaczepy umieszczane na bocznych krawędziach płyt. Aby przystąpić do montażu należy na pierwotnym murze umieści podkonstrukcję wykonywaną ze specjalnych profili stalowych lub aluminiowych, w której umieszcza się warstwę izolacji termicznej. Taki system montażowy zapewnia bardzo łatwe, tanie i szybkie wykonanie prac instalacyjnych. 

Wybór płyt kompozytowych do budowy elewacji wentylowanej jest ze wszech miar uzasadniony. Są one wyjątkowo odporne na różne czynniki, dostępne są w kilku liniach produktowych w zależności od barwy i efektu, cechują cię łatwym i szybkim montażem oraz są łatwe w obróbce. Aby poznać wszystkie zalety tego świetnego produktu warto odwiedzić stronę internetową producenta gdzie zawarte są wszystkie informacje.  

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.altosystem.com.pl!