Na wakacje z bagażem na dachu

Tym razem na urlop postanowiliśmy wybrać się samochodem. Fakt, mieliśmy spory kawałek drogi do pokonania, ale co tam, najważniejsze to dobrze się bawić. Tym bardziej że na pokład zabieraliśmy dzieci, które miały nauczyć się jazdy na nartach. Na to przynajmniej liczyliśmy. Może nie na konkretną naukę, ale na podstawy, w końcu od czegoś trzeba zacząć. Mieliśmy nadzieję, że pokochają narty tak samo, jak my. A jeśli nie, to trudno, przy okazji trochę pozwiedzamy.

Zmieścisz bagaż w boxie na dachu

najlepsza wypożyczalnia boxów dachowych w trójmieścieJuż na początku planowania podróży zaczęliśmy się jednak zastanawiać nad tym, w jaki sposób damy radę zmieścić wszystkie nasze bagaże. Nie dawało nam to spokoju, a próby różnych konfiguracji, jeśli idzie o pakowanie, niespecjalnie rozwiązywały problemy. W końcu do zabrania były odzież, buty, narty, trochę narciarskiego sprzętu i sporo innych rzeczy, które potrzebne były zarówno w trakcie podróży, jak i na miejscu. Bagażnik w samochodzie niby pojemny, ale wystarczy schować do niego wózek dziecięcy lub łóżeczko turystyczne i tak naprawdę na zbyt wielki bagaż brakuje już przestrzeni. Na szczęście wpadliśmy na świetny pomysł. Okazało się, że sporą część potrzebnych rzeczy możemy spakować do dachowego boxu. Fakt, nie mieliśmy takiego wyposażenia, ale zaczęliśmy szukać możliwości kupna. Wybór jest niezwykle szeroki. Co więcej, boxy dostępne są również do wypożyczenia. I właśnie na taki krok się zdecydowaliśmy. Uznaliśmy, iż na razie dobrze będzie wypożyczyć tego typu sprzęt. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzenie, jak praktyczne jest to rozwiązanie i na ile sprawdzi się w naszym wypadku. Poszukaliśmy w Internecie, popytaliśmy znajomych i okazało się, że opisywana przez wielu jako najlepsza wypożyczalnia boxów dachowych w trójmieście znajduje się całkiem niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Pojechaliśmy więc, próbowaliśmy różnych boxów, popytaliśmy o rady oraz możliwości. Dowiedzieliśmy się między innymi, że tego rodzaju produkty dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i pojemnościach. W zależności od potrzeb można się zdecydować na mniejszy lub większy box.

Okazało się także, a sprawdziliśmy to zarówno na miejscu w wypożyczalni, jak również później, już w warunkach domowych i w praktyce, że do boxy dachowego można zmieścić naprawdę spory bagaż. Nie tylko narty, ale też inny sprzęt czy odzież. Poza tym jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, ponieważ łatwo się montuje takie bagaże oraz bez większych problemów można się spakować i rozpakować. W naszym wypadku box sprawdził się znakomicie. Wszystkie potrzebne rzeczy zabraliśmy ze sobą, a na miejscu bardzo łatwo dostaliśmy się do nich przy wypakowywaniu.