Nowe okna i nowe karnisze

 

Miesiąc temu udało nam się kupić w końcu mieszkanie. Była to długoterminowa inwestycja, ale była naprawdę warto. Udało nam się znaleźć je, poprzez naszych znajomych. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednak niewątpliwie wymagało ono solidnego remontu. Zwłaszcza jeżeli chodzi o okna i karnisze. Były one na tyle stare, że musieliśmy zakupić nowe.

Karnisze drewniane są najlepszym rozwiązaniem

karnisze nowoczesneCzekał nas ogromny remont, ale na szczęście już po wszystkim. Interesowały nas głównie karnisze nowoczesne. Przede wszystkim wynikało to z tego, że nasze mieszkanie jest zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Dlatego, też, aby zachować spójność, musieliśmy zamontować nowe karnisze. Szczerze przyznam, że początkowo myśleliśmy nad tym, aby zastosować żaluzje mocowane do okna. Jednak po głębszym zastanowieniu uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie jeżeli zastosujemy właśnie karnisze. Kolejnym dylematem było to, że chcieliśmy mieć zasłonki i firanki, ale nie chcieliśmy montować dwóch karniszy. Szukaliśmy jakiegoś rozwiązania tego problemu. Popytaliśmy, też znajomych i się udało. Okazało się, że można kupić podwójny karnisz. Jest to świetna opcja. Przede wszystkim dlatego, że  mogliśmy zaoszczędzić miejsce. Nie musieliśmy wiercić podwójnych otworów, ale tylko pojedyncze. Początkowo sądziłam, że nie zda to sprawdzianu, ale myliłam się. Okazało się, że zdaje doskonale test funkcjonalności. Jak wiadomo rynek posiada wiele ofert dla swoich klientów. Mamy wiele rodzajów karniszy. Wykonane z drewna, plastiku, metalu. Osobiście jestem miłośniczką naturalnych materiałów. Od zawsze marzyły mi się drewniane karnisze i dlatego, też takie wybrałam. Uważam, że jest to to bardzo dobry wybór. Drewno posiada wiele zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim to, że jest to produkt naturalny, a tym samym nie szkodzi on naszemu zdrowiu. Drugi plus to fakt, że drewno nadaje danemu pomieszczeniu swoistego charakteru. Ociepla klimat w domu. Całe wnętrze przestaje być zimne i tworzy się przytulny, rodzinny klimat. Sprawa kolejna to fakt, że drewniane karnisze są ciche w użytkowaniu. To ważne, zwłaszcza wtedy gdy ma się dzieci i chodzą one wcześnie spać, a my zamierzamy zasłonić okna.

Ostatnim plusem, jest łatwy montaż. Mój mąż, ani ja nie mamy jakiś specjalistycznych umiejętności majsterkowicza, ale bez problemu udało nam się zamontować nasz nowy nabytek. Na szczęście, do tej pory, nic nam na głowę nie spadło. Szczerze pisząc mamy dosyć ciężkie zasłony, a karnisze radzą sobie z nimi doskonale. To był dobry wybór.