Odmładzające zabiegi – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która wykorzystywana jest do wielu zabiegów. Tak naprawdę dzięki niej możemy przy jego pomocy wygładzić zmarszczki, czy powiększyć sobie usta. Poza tym nie bez powodu nazywamy go „eliksirem młodości”. Wszystko dlatego, że używamy go do wykonywania wielu zabiegów odmładzających. Tak naprawdę nie musimy bać się zabiegów z wykorzystaniem tego kwasu, ponieważ jest to związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie.

Kwas hialuronowy – zabiegi

zabiegi z kwasem hialuronowym w LublinieZabieg z kwasem hialuronowym wykonuje się w momencie, gdy chcemy wygładzić skórę i ją odmłodzić. Cały zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę kwasu, który ma konsystencję żelu. Mimo tego, że kwas ten z całą pewnością nie okaże się szkodliwy, przed każdym zabiegiem z jego wykorzystaniem przeprowadza się wywiad. Zabieg odmładzający z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonuje się w miejscowym znieczuleniu. Około 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu, okolicę zabiegową smaruje się kremem znieczulającym. Dodatkowo w niektórych przypadkach lekarz decyduje się na użycie lidokainy. Jeśli zamierzamy wykonywać powiększanie ust kwasem hialuronowym to dopuszcza się użycie znieczulenia stomatologicznego. Kwas wprowadza się za pomocą kaniuli, dzięki czemu w miejscu wstrzyknięcia nie pojawiają się siniaki. Jest to długa, tępo zakończona igła, omijająca nerwy i naczynia. Należy zaznaczyć, że po wstrzyknięciu kwasu pacjentka może odczuwać rozpychanie pod skórą. Jest to jednak całkowicie normalne i z całą pewnością minie samoistnie. Jeśli jednak to się nie zmieni, to warto skontaktować się z kliniką, w której wykonywałyśmy zabieg. Jeśli szukamy odpowiedniego miasta do wykonania zabiegu to zabiegi z kwasem hialuronowym w Lublinie będą najlepszą opcją. Niesamowite właściwości kwasu hialuronowego wynikają z tego, że jest niesamowicie higroskopijny. Do jednej cząsteczki kwasu możemy przyłączyć nawet 1000 cząsteczek wody, a więc żel po wstrzyknięciu po prostu pęcznieje. To pęcznienie sprawia, że skóra się podnosi. Po zakończeniu zabiegu lekarz modeluje twarz, ugniatając żel, który znajduje się tuż pod nią.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są niesamowicie skuteczne. Wszystko za sprawą tego, że kwas hialuronowy jest bardzo ciekawym materiałem. Dzięki niemu możemy ładnie wymodelować twarz i sprawić, że będzie ona wyglądała dużo młodziej. Tak naprawdę takiemu zabiegowi może poddać się każdy. Mimo wszystko najpierw powinniśmy zapoznać się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami. Oczywiście zawsze przed wykonaniem zabiegu zostanie przeprowadzony wywiad wstępny, na którym przeciwwskazania zostaną wykluczone. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu unikniemy skutków ubocznych.