Oświetl stylowo swój ogród

Gdy zbliża się sezon ogródkowy, wówczas coraz więcej osób myśli o stylowym oświetleniu ogrodowym, aby podczas grillowania swobodnie poruszać się po działce. Producenci latarni i lamp zewnętrznych oferują mnóstwo rozwiązań, które pozwolą na swobodne przemierzanie trawników czy poruszanie po zaplanowanych wcześniej ciągach komunikacyjnych. Przeczytaj nasz krótki poradnik aby wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby być usatysfakcjonowanym z zakupu oraz beztrosko spędzać wieczory w ogrodzie.

Efektywne i stylowe lampy do ogrodu

stylowe oświetlenie ogrodowePodczas planowania miejsca odpoczynku w ogrodzie najważniejsze jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia pozwalającego na rozjaśnienie ciągów komunikacyjnych tak, aby bezproblemowo poruszać się z tacą pełną smakołyków pomiędzy drzwiami domu a stołem i dobrze widzieć grunt pod nogami, aby nie stratować rabatek. Na szczęście stylowe oświetlenie ogrodowe to nie problem. Zwłaszcza w sklepach internetowych można z łatwością odnaleźć niebanalne lampy, które stylem będą pasować do mebli ogrodowych i posadzonych roślin. Najpopularniejsze są miniaturowe latarnie przypominające wyglądem średniowieczne latarnie uliczne. Ich szykowny urok dodaje elegancji domom otoczonym zadbanymi trawnikami i krzewami. W nieco bardziej nowoczesnych ogrodach lepiej odnajdą bardziej awangardowe lampy. Najpiękniejsze są wolnostojące kule w kilku rozmiarach. Jednak bez problemu można do nich dobrać kinkiety w podobnej estetyce oraz solarne kule na nóżce. Do nowoczesnych ogrodów doskonale będą pasowały również modernistyczne i stylowe lampy-pochodnie, które wyglądają jak prostopadłościany ze świetlistymi okienkami. Bardzo często można wybierać pomiędzy lampami tego typu zasilanymi prądem lub panelami solarnymi. Natomiast w romantycznych ogrodach pełnych urokliwych zakątków najlepiej będą wyglądać latarenki ze świecami, które dając romantyczne światło dodadzą magii wieczorom spędzonym z kocem i książką.

Wybierając odpowiednie i stylowe oświetlenie do ogrodu koniecznie pamiętaj o odpowiednim świetle na stół. Latarnie rzucające światło na ścieżki i ciągi komunikacyjne to tylko uzupełnienie biesiady. Siedząc przy stole trzeba pamiętać o rozwieszeniu nad nim girlandy świetlnej lub ustawieniu stylowych lampionów, które nie będą oślepiać biesiadników oraz nadadzą uroku chwili. w tej roli najlepiej sprawdzą się lampiony z wymiennymi świecami, które najlepiej tworzą nastrojową atmosferę. Ponadto świece mogą jednocześnie odstraszać komary, które lubią wpadać na imprezy urządzane w ogródku.