Poszukiwania klasycznej sukienki do chrztu

Zazwyczaj chrzest jest pierwszym, wielkim wyjściem dla małego człowieka, dlatego jego rodzice starają się zadbać, aby ubranko, które mu założą było wyjątkowe i eleganckie. Chrzest, jako uroczystość kościelna wymaga od chłopców eleganckiego garnituru a od dziewczynki klasycznej, sukienki do chrztu w odcieniach bieli. Kolor sukienki jest o tyle ważny, że biel symbolizuje niewinność dziecka przyniesionego przez rodziców do świątyni i oddanie go w opiekę Bożą. Przeczytaj, co jeszcze jest ważne, aby zgodnie z tradycją skompletować elegancki strój na tę piękną uroczystość.

Urok klasycznych sukienek do chrztu

klasyczne sukienki do chrztuNajważniejszym elementem, na jaki najbardziej zwracają uwagę rodzice jest sukienka, w którą ubiorą swoją maleńką córeczkę. Jeśli chodzi o klasyczne sukienki do chrztu rodzice muszą być przygotowani, że będą one białe bądź kremowe. Modne odcienie pudrowego różu, szarości czy beżu są zarezerwowane również dla bardziej nowoczesnych krojów sukienek, które doskonale nadają się jako stroje wizytowe, jednak na tę okazję, jaką jest chrzest, warto zdecydować się na tradycyjną biel. Mniej klasyczne barwy może mieć natomiast sweterek bądź płaszczyk, jaki jest niezbędny jeśli w dniu uroczystości pogoda nie dopisze. Kolorowe elementy może też mieć kapelusik bądź czapeczka, która i tak zostanie zdjęta przed ceremonią, bo niezbędna jest goła główka do polania jej wodą. W miesiącach letnich dobrze sprawdza się delikatna opaska z drobnymi kwiatuszkami, której nie trzeba będzie w pośpiechu zdejmować podczas obrządku chrzcielnego. Dowolnego koloru mogą być także buciki, zwłaszcza jeśli dziecko zaczyna samodzielnie stawiać kroczki, wówczas warto zainwestować w skórzane roczki dobrej firmy, które zostaną z dzieckiem podczas pierwszych, samodzielnych spacerów. Natomiast w przypadku mniejszych dziewczynek, warto aby wybrane niechodki były również białe, jak skarpetki lub rajstopki.

Kupując sukienkę do chrztu rodzice muszą też mieć na uwadze, że malutkim dzieciom zdarzają się różne przykre niespodzianki. A więc koniecznie trzeba mieć jeszcze jedną, ładną sukienkę na przebranie. Nie musi już być biała, aby wykorzystać ją np. podczas wizyty u dziadków. Najlepiej aby również była z dobrego jakościowo materiału. Jednak zapasowa sukienka może być już mniej strojna, ale za to wygodna, aby bez problemów spędzić w niej pozostałą część dnia. Jeśli przed uroczystością będzie realizowany reportaż z przygotowań wówczas warto mieć także kremowe lub białe body, w którym dziecko przywita fotografa i będzie dobrze prezentować się na zdjęciach.