Potrzebowałem instalacji av na imprezę

Jestem wójtem w bardzo małej wsi. Staram się upowszechnić naszą wieś i uatrakcyjnić ją w oczach mieszkańców. Postanowiłem zrobić letni cykl koncertów w naszej wsi. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tutaj takich wydarzeń artystycznych. Jednakże, w związku z tym stanąłem przed karkołomnym wyzwaniem organizacji tego wydarzenia. Pierwszym co musiałem zorganizować było postawienie na placu, gdzie miały odbywać się koncerty systemu audiowizualnego. Przede wszystkim musiałem taki sprzęt zakupić, ponieważ gmina im nie dysponowała.

Jaka powinna być instalacja av?

instalacje av na wydarzenieZacząłem poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Dowiedziałem się, że najważniejsze w naszym przypadku jest odpowiednie, fachowe i profesjonalne nagłośnienie. Wymyśliłem również, że na ulicy stanie telebim, na którym będzie pokazywany koncert. Całej imprezie towarzyszyć będzie festyn, dlatego telebim będzie transmitował wygląd sceny, dla tych którzy akurat nie będą stali pod sceną, tylko będą przechadzać się uliczkami na rynku. Poszukiwania odpowiedniego sprzętu rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: instalacje av na wydarzenie i dość szybko natrafiłem na interesujące mnie ogłoszenie. Była to firma, która zajmowała się wynajmowaniem i rozkładaniem sprzętu audiowizualnego. Ponieważ taki sprzęt był dość drogi, uznałem że wynajem jest bardzo ekonomiczną i pożądaną opcją. Zadzwoniłem i zapytałem się o szczegóły oferty. Powiedziałem, że potrzebuje dobrego nagłośnienia oraz kilku telebimów. Firma zaproponowała odpowiednie nagłośnienie, które będzie niosło dźwięk po całej okolicy. Zajmowała się ona całą strefą techniczną i organizacyjną, a także brała pełną odpowiedzialność za sprzęt w trakcie imprezy. Ponieważ impreza miała w sumie trwać przez cztery wakacyjne weekendy, zdecydowałem się wynająć od nich sprzęt na cały ten miesiąc. Firma oferowała przystępną cenę za wynajem takiej ilości sprzętu, dlatego uznałem że jest to dobry interes. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że była to bardzo dobra decyzja.

Firma zajęła się kompleksową organizacją imprezy od początku do końca. Zaproponowany przez nich system audiowizualny był odpowiedni do tego typu imprezy. Wszystko było prawidłowo i bezpiecznie zorganizowane. Żadne kable, ani inne sprzęty nie były porozrzucane po ziemi, więc uczestnicy imprezy nie mogli się o nie potkać czy coś zepsuć. Cała instalacja była odpowiednio zabezpieczona, a pracownicy firmy szybko i sprawnie ją rozłożyli. Montaż instalacji został tak zorganizowany, żeby w dni w których nie odbywało się wydarzenie nie utrudniał ruchu.