Praca w Niemczech jest opłacalna

Skończyłam liceum jakiś czas temu. Zdecydowałam się na przerwę w nauce. Moja mam pracowała ciężko żeby zapewnić mi i bratu dobry byt ale ja chciałam ją trochę odciążyć. Mama namawiała mnie abym kontynuowała naukę na studiach. Przekonywała, że jakoś to będzie, weźmie nadgodziny żeby na wszystko starczyło nam pieniążków ale ja się na to nie zgodziłam. Zdecydowałam się na wyjazd za granicę. Namówiła mnie koleżanka, która sama zdecydowała się na taki krok. Jej tata od kilku lat był w Niemczech i bardzo dobrze zarabiał i nie zamierzał wracać do kraju.

Agencje pracy pomagają znaleźć zatrudnienie

agencja pracy w niemczechMogłyśmy się u niego zatrzymać więc na początku dopóki nie znalazłam pracy nie musiałam się martwić mieszkaniem. Nawet nie sądziłam, ze mieszkanie w Niemczech tak mi się spodoba. Nie miałam problemu żeby znaleźć pracę. Poszłam do agencji, którą polecił mi tata koleżanki i tam pani od razu zaproponowała mi kilka ofert. Na początku sprawdziła poziom znajomości mojego języka i powiedział, ze całkiem dobrze sobie radzę. Agencja pracy w Niemczech zatrudniała nie tylko obcokrajowców ale także osoby bezpośrednio z Niemiec. Agencja zapewniała dobre warunki pracy. Załatwiała wszystkie formalności a także regularnie przelewała wypłatę na konto. Po pierwszym miesiącu mogłam sobie pozwolić na wynajem małego mieszkania blisko mojej firmy, w której pracowałam. Chciałam stanąć szybko na nogi żeby nie musieć być zależnym od znajomej. Jej tata miał dwupokojowe mieszkanie więc nie chciałam im dodatkowo robić problemów. Moja mam była ze mnie dumna, ze tak szybko sobie poradziłam za granicą. Po kilku miesiącach zdecydowała się mnie odwiedzić. Przesłałam jej i siostrze bilet na samolot więc nie miały innej możliwości jak się tylko zapakować i mnie odwiedzić. Bardzo cieszyłam się z naszych wspólnych kilku dni. Poszłam z mamą do agencji żeby podpytać czy jakaś praca znajdzie się również dla osoby, która nie zna niemieckiego. Pani mogła zaproponować sprzątanie w biurze w godzinach popołudniowych. Mama na początku się zastanawiała ale po dyskusjach w domu i analizie wszystkiego zdecydowała się na przyjęcie tej oferty. Wszystkie formalność sprawnie załatwiła i w ciągu tygodnia rozpoczęła pracę. Siostrze załatwiliśmy tutaj szkołę i zapisałyśmy ją na kurs.

Bardzo się cieszyłam, że mama zdecydowała się na taki krok. Dzięki temu mogłyśmy być razem i zacząć normalne życie. W kraju nie mogłyśmy pozwolić sobie na żadne wycieczki, wyjazdy czy chociażby swobodne zakupy. Tutaj jest inaczej. nawet jak ktoś jest zatrudniony przez agencję to stać go praktycznie na wszystko.