Projektuję z pomocą drukarek 3d

Moja praca jest o tyle ciekawa, że polega na projektowaniu różnych rzeczy na zlecenie. Mam klientów z całego świata, a obecnie pracuję nad kilkoma bardzo ciekawymi projektami. Jeszcze kilka lat temu projekty mogłem oglądać w trójwymiarze jedynie na ekranie mojego komputera. Teraz na szczęście mam w swojej pracowni kilka naprawdę dobrych drukarek 3d. Dzięki nim mogę wydrukować każdy projekt i namacalnie zobaczyć jak się prezentuje w rzeczywistości. Znacząco ułatwiło mi to moją kreatywną pracę.

Pierwszą drukarkę kupiłem za granicą

profesjonalna drukarka 3dDzisiaj w Polsce znajdziemy przynajmniej kilkanaście firm, które produkują urządzenia do drukowania w trójwymiarze. Natomiast ja do swojej pracowni drukarkę kupiłem już dawno temu. Kupowałem ją za granicą, a nawet rzekłbym, że za oceanem. Kosztowała gigantyczne pieniądze jak na tamte czasy, ale mogę powiedzieć, że byłem dla innych projektantów wzorem do naśladowania. Moja pierwsza profesjonalna drukarka 3d przyniosła mi właśnie uznanie na całym świecie i od tamtej pory mogłem wybierać pośród klientów, którzy chcieli skorzystać z moich usług. Obecnie używam kilku drukarek w różnych rozmiarach. Pewnie czytając ten tekst zastanawiacie się na czym polega moja praca, więc śpieszę z wyjaśnieniem. Dostaję zlecenie na zaprojektowanie długopisów albo pionków do gry w szachy albo pamiątkowych figurek. Muszę je wymyślić całkowicie od zera, a od zlecającego dostaję jedynie zarys jego oczekiwań. Siadam więc do pracy przy komputerze i w specjalnym oprogramowaniu próbuję zaprojektować coś ciekawego. Potem to co wymyśliłem przepuszczam przez specjalny program, który przeszukuje zasoby internetu. Chodzi o upewnienie się, że nikt nie wymyślił niczego podobnego. Następnie taki pierwowzór czy raczej prototyp drukuję na swoich profesjonalnych drukarkach 3d. Jeśli moja praca mi się spodoba to wysyłam prototyp kurierem do pokazania zlecającemu. Nawet jeśli mam stworzyć coś z porcelany to i tak wysyłam prototyp wydrukowany na drukarce, bo chodzi jedynie o pokazanie koncepcji wyglądu mojego projektu.

Moja praca jest dzisiaj o wiele łatwiejsza, bo mogę w niej skorzystać z nowoczesnych urządzeń drukujących rzeczy, które wymyślam i projektuję. O wiele lepiej jest zobaczyć coś wydrukowanego w trójwymiarze, aniżeli oglądanie tego na ekranie komputera. Kiedy wydrukuję swój projekt to widzę jego wygląd, wymiar i strukturę. Jest mi też o wiele łatwiej skonsultować taki prototyp projektu z zamawiającym. Potem zlecający decyduje o ewentualnych poprawkach czy koniecznych zmianach.