Prywatny pobyt w sanatorium

Osoby starsze często spędzają dużo czasu w gabinetach lekarskich, gdyż ich zdrowie pozostawia wiele do życzenia. Bóle reumatyczne, stawowe, czy mięśniowe są najpopularniejsze wśród osób po sześćdziesiątym roku życia. Takie schorzenia kwalifikują się do pobytu w sanatoriów, ponieważ wymagają stałego leczenia. Do sanatorium trafiają osoby, które osiągnęły już wiek emerytalny, czyli mają skończone sześćdziesiąt, lub sześćdziesiąt pięć lat.

Kto otrzymuje miejsca w sanatoriach?

sanatorium ciechocinek prywatnieWczasy w sanatoriach są popularne od wielu lat, bo to jedyne miejsce, gdzie seniorzy mogą liczyć na profesjonalną opiekę, rehabilitację i odpoczynek. Są tu kierowane osoby ze schorzeniami oczu, układu kostnego, oddechowego, mięśniowego, a także cukrzycą. Jeżeli interesuje nas dobre sanatorium Ciechocinek prywatnie można w nim wykupić wczasy na dowolnym turnusie, ale można na nie też dostać skierowanie od lekarza i uzyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dofinansowanie jest kierowane do seniorów, których nie stać na wykupienie takiego pobytu prywatnie. Wczasy w Ciechocinku mogą trwać siedem, dziesięć, a nawet czternaście dni. Koszt takich wczasów zależy od jego długości i rodzaju wykupionego turnusu. Najtańsze możemy zarezerwować już za niecałe siedemset złotych, a najdroższe kosztują nawet dwa tysiące złotych. Seniorzy w popularnym sanatorium w Ciechocinku przyjmują wczasowiczów w komfortowych pokojach z klimatyzacją i własnymi łazienkami. Do dyspozycji uczestników turnusów są baseny wyposażone w hydromasaże, bicze wodne i sauny. Ponadto każdemu seniorowi przysługują kąpiele solankowe, które mają działanie lecznicze dla układ kostnego, borowinowe i węglowokwasowe. Dla osób z problemami ruchowymi, prowadzone są grupowe zajęcia gimnastyczne oraz ćwiczenia na siłowni z przyrządami. W wolnym czasie seniorzy mogą korzystać z kortów tenisowych, boisk do piłki plażowej, czy licznych alejek spacerowych. Sanatorium w Ciechocinku jest bardzo dobrze wyposażone i może przyjmować wczasowiczów o każdej porze roku.

Szczególnie dużo chętnych na pobyt w sanatorium jest w sezonie letnim, ponieważ pogoda pozwala na zajęcia na świeżym powietrzu. W regionie Ciechocinka panuje wyjątkowo świeże powietrze, dzięki czemu osoby z problemami układu oddechowego mają tu możliwość dotlenienia się.  Do sanatorium mogą przyjeżdżać seniorzy z całymi rodzinami i z dziećmi, ponieważ jest tu sporo atrakcji dla najmłodszych. Każdego roku najszybciej są rezerwowane pobyty dwutygodniowe, ponieważ są najkorzystniejsze cenowo.