Rolowane zestawy krat

Obecnie coraz częściej jako zabezpieczenie okiennic, drzwi i witryn sklepowych wykorzystuje się przesłony opuszczane. Zabezpieczenie tego typu charakteryzuje się tym, że jest ono estetyczne, gdyż można je podnosić i opuszczać, kiedy się tylko ma na to ochotę, a także nie zajmuje tak wiele miejsca, jak ma to miejsce w przypadku stałych krat, na zawiasach. Nowoczesne przesłony mają zamontowane automatyczne mechanizmy, przez co są bardzo proste w użytkowaniu, a także są bardzo skuteczne, szczególnie w zabezpieczeniu przed włamywaczami, którzy specjalizują się w otwieraniu okien i drzwi.

Jak montowana jest krata rolowana?

kraty rolowaneOpuszczane przesłony mogą przyjąć różną formę, mogą to być konstrukcje lite, złożone z belek lub krat. Wybór odpowiedniej jest uzależniony od potrzeb i gustu klienta. Coraz bardziej popularne są kraty rolowane, które mają bardzo ładny estetyczny wygląd, a także nie odbierają dostępu do promieni słonecznych w lokalu, jednocześnie go bardzo dobrze zabezpieczając. Kratownice mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, do najpopularniejszych należą stal i aluminium, które są wystarczająco trwałe, a także na tyle elastyczne, że siatka z nich wykonana pozwala się wygodnie zrolować. Kraty tego typu są prowadzone przez mechanizm, który może mieć różną formę, do najpopularniejszych należą napęd boczny, jedno fazowy lub trójfazowy, a także napęd centralny. Odpowiedni dobór napędu powinien być uzależniony od tego, z jaką częstotliwością będzie eksploatowana przesłona, a także od tego, jaka konstrukcja będzie wykorzystywała ten typ zabezpieczenia. Kraty mogą być otwierane za pomocą pilota lub za pomocą kodu, jest możliwość połączenia ich ze specjalnym panelem, który przy rozszyfrowaniu uruchomi mechanizm i podniesie katę, przy ponownym zakodowaniu, zostanie ona opuszczona. Dodatkowo urządzenia tego typu posiadają dodatkowe systemy hamujące, które zapobiegają przed spadnięciem konstrukcji, w razie awarii prowadnic lub sprężyn rolki. Decydując się na montaż odpowiedniego modelu zabezpieczeń, warto skorzystać z usług specjalistów w tym zakresie.

Wybierając zabezpieczenie do domu lub firmy, należy zwrócić uwagę, na to, w jaki sposób ma to być wykonane. Można skorzystać z wielu metod, a jedną z najlepszych jest krata, która będzie opuszczana z rolki, nie szpecąc wyglądu witryn, czy okien, a także zapewni odpowiednią przepuszczalność powietrza i światła. Można wybrać z wielu modeli na rynku, które mają różne typy napędu, a także różny materiał wykonania, gdzie najpopularniejsze są stal i aluminium.