Skuteczna terapia uszu

Medycyna to nauka rozwijająca się od początku ludzkości. Początkowo niewinne ziołolecznictwo i naturalne sposoby terapii wykonywane przez różnego rodzaju szamanów i znachorów z czasem przekształciły się w potężną wiedzę ratującą zdrowie i życie. Oczywiście nie zapomina o swoich korzeniach i często do nich wraca. Świadczą o tym chociażby intensywnie rozwijające się gabinety medycyny alternatywnej, które w doskonały sposób uzupełniają terapię konwencjonalnych metod leczniczych. Obecnie zarówno jedna jak i druga medycyna nie konkurują ze sobą lecz profesjonalnie się uzupełniają.

Jak wygląda świecowanie uszu?

świecowanie uszu - WrocławMedycyna alternatywna w swym działaniu wykorzystuje przede wszystkim dobrodziejstwa natury. Należą do nich zioła, różnego rodzaju ćwiczenia czy masaże oraz zabiegi takie jak na przykład świecowanie uszu. Zabieg cieszący się dużym zainteresowaniem i zdobywający coraz większą rzeszę zwolenników. Jego efekt końcowy to przede wszystkim duża dawka witalności, wzmocnienie układu odpornościowego, oczyszczanie organizmu i stymulacja procesu regeneracji. Jeśli nasze zainteresowanie wzbudził zabieg taki jak świecowanie uszu – Wrocław dysponuje bardzo dobrymi gabinetami medycyny niekonwencjonalnej specjalizującymi się w tych zabiegach. Przeprowadzają je odpowiednio do tego przygotowani terapeuci w specjalnie przystosowanych do zabiegu gabinetach. Do terapii nie potrzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy nie moczyć głowy ani uszu w dniu zabiegu. Używa się specjalnych świec z tkaniny bawełnianej lub lnianej, wosku, propolisu i olejków eterycznych. Świeca ma kształt rurki lub tuby o rożnej grubości która można dopasować do otworu usznego. Pacjent układany jest w pozycji wygodnej na boku, głowę nakrywa się ręcznikiem z otworem na małżowinę uszną. Zarówno świecę jak i małżowinę uszną smarujemy kremem i masujemy około pięciu minut aby pobudzić krążenie. Końcem świecy zatykamy wlot kanału usznego bardzo szczelnie aby nie wydobywał się z niego dym i spalamy ją do określonej długości. Następnie usuwamy świecę i oczyszczamy ucho. Zabieg powtarzamy na drugim uchu. Zabieg powoduje rozrzedzenie powietrza w kanale słuchowym dzięki czemu dochodzi do oczyszczenia z woskowiny i wydzielin łojowych, regulacji ciśnienia i udrożnienia słuchu.

Świecowanie powoduje natychmiastową poprawę słuchu, usuwa dolegliwości bólowe i łagodzi stany zapalne. Minimalizuje szumy uszne, zaburzenia snu oraz zawroty głowy. Jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnych działań ubocznych. Dobry efekt daje u około siedemdziesięciu procent poddających się mu pacjentów. Chory w czasie zabiegu czuje się zrelaksowany i wypoczęty, po skończeniu należy zabezpieczyć uszy gazikiem lub tamponem.