Specjaliści od wycinania drzew

Życie na ziemi nie byłoby możliwe gdyby nie drzewa. Dzięki nim nasza atmosfera jest zaopatrywana w tlen. Wycinanie drzew często jest więc uważane za barbarzyństwo i działanie na szkodę nas wszystkich. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kontrolowana wycinka jest nie tylko bardzo korzystna ale również często po prostu niezbędna. W szczególności ważne jest wycinanie starych drzew, które zagrażają innym drzewom lub nawet ludziom mieszkającym w ich pobliżu.

Profesjonalna wycinka drzew

wycinanie drzew warszawaNa chwilę obecną panuje moda na sadzenie drzew w różnych miejscach. Jest to bardzo pozytywne zjawisko ponieważ drzewa nie tylko dostarczają nam produkowany przez siebie tlen ale również chronią przed zanieczyszczeniami. Można powiedzieć, że są one niczym filtry. Jednak zdarza się niekiedy tak, że drzewa rosną w miejscu niezbyt odpowiednim. Często różni ludzie sadzą drzewa bez myślenia o konsekwencjach tego wzrostu. Po kilkunastu latach może się bowiem okazać, że posadzone przez nas drzewo nie jest już tylko estetycznym dodatkiem w naszym ogrodzie ale również stanowi pewne zagrożenie. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest wycinka takiego drzewa. Możemy to zrobić samodzielnie jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności. Dodatkowo konieczne będzie posiadanie specjalistycznego sprzętu. Niekiedy bywa też tak, że nie da się drzewa wyciąć w sposób klasyczny. Takie drzewa określane są jako drzewa trudne. Do wycięcia takiego drzewa konieczne będzie wzywanie specjalistów. Jeśli chodzi o takie wycinanie drzew Warszawa jest miastem, w którym będziemy mogli bardzo łatwo znaleźć firmy zajmujące się takimi zadaniami na co dzień. Drzewa trudne często wymagają tego by ścinać je od góry do dołu czyli całkowicie odwrotnie niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Pilarz wycinający drzewo od góry jest wyciągany do korony drzewa przy użyciu specjalnych uprzęży. Dzięki nim może on czuć się zupełnie bezpiecznie na takiej wysokości. Konary po wycinaniu są najczęściej opuszczane dokładnie pod pień drzewa gdzie czekają na dalszą obróbkę. 

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju funkcjonuje cała masa firm zajmujących się wycinaniem drzew w miejscach zurbanizowanych. Często firmy te mają zlecenia na wycinanie drzew rosnących w parkach w mieście, na osiedlach czy w pobliżu parkingu. Standardem są również wezwania do zleceń dotyczących drzew zagrażających budynkom. Decydując się na zlecenie wycinki takiego drzewa musimy jednak liczyć się z tym, że koszty dotyczące wycinki mogą być znacznie większe niż w przypadku wycinania drzew tradycyjnymi metodami.