Trwałe sufity napinane

Osiągnięcia nauki przekładają się bezpośrednio na rozwój większości branż przemysłu. Dotyczy to również sektora budowlanego, który rozwija się bardzo prężnie dzięki współpracy producentów materiałów z kołami naukowymi. Podejmowane są prace w oparciu o zupełnie nowe surowce ale dużo czasu poświęca się również nad zwiększeniem funkcjonalności surowców już w budownictwie znanych. Dotyczy to w szczególności tworzyw sztucznych, których zastosowanie stałe wzrasta.

Różnorodność sufitów napinanych

lustrzany sufit napinanyTechnologie wykończeń wnętrz do niedawna opierały się głównie na rynkach mineralnych oraz na płytach z kartongipsu. Obecnie w użyciu jest bardzo duża ilość różnorodnych dekoracyjnych materiałów alternatywnych. W przypadku sufitów oraz coraz częściej ścian używa się napinanych powłok wykonanych z membran PVC, tkanin poliestrowych oraz tkanin satynowych. Pomimo bardzo małej grubości są one bardzo wytrzymałe na przebicia, nie przepuszczają wilgoci oraz mają podwyższoną odporność na ogień. Stosując nowoczesne sufity napinane otrzymujemy również barierę termiczną i akustyczną. Bardzo istotną zaletą tego rodzaju sufitów jest łatwość i szybkość montażu zamykająca się w kilku godzinach pracy. Metoda ta pozbawiona jest dokuczliwych zabrudzeń i nie wyklucza pomieszczenia z użytkowania podczas prac montażowych. Inwestorom zależy jednak przede wszystkim na wyjątkowych walorach dekoracyjnych tej technologii. Sufity napinane pasują bowiem do każdej aranżacji wnętrz stając się niejednokrotnie podstawowym elementem dekoracyjnym determinującym charakter wnętrza. Coraz większa liczba producentów tego rodzaju sufitów w Polsce opiera swoją działalność na najlepszych powłokach znanych europejskich marek. Daje to możliwość wykonywania najbardziej skomplikowanych projektów. Producenci sufitów napinanych posiadają w swojej ofercie kilkanaście podstawowych rodzajów sufitów, które w połączeniu z inwencją i wizją inwestorów można swobodnie dostosować do wszystkich potrzeb. Najpopularniejszy model to lustrzany sufit napinany wykonywany z powłoki o dowolnej barwie. Oprócz tego można skorzystać z sufitów z nadrukiem, spawanych z kilku powłok o różnych barwach, transparentnych, wyspowych, wielopowłokowych i innych.

Aby uzyskać najwłaściwszy efekt dekoracyjny powłoki sufitowe komponuje się ze specjalistycznym oświetleniem Led lub światłowodowym. Bardzo popularnym wśród odbiorców rodzajem sufitu napinanego jest wzór gwiaździstego nieba z użyciem wielu światłowodów. Z punktu widzenia inwestora zakup sufitu napinanego to oszczędność wydatków na długie lata. Nie wymaga on żadnych zabiegów remontowych, a trwałość powłoki obliczana jest na kilkadziesiąt lat.