Urządzamy wygodne i użyteczne podwórko

Urządzanie przestrzeni zewnętrznej, czy to ogród, balkon, czy taras, jest równie istotne co wyposażenie wnętrza i niewiele się od niego różni. Co prawda na podwórku nie mamy poszczególnych pokoi do wyposażenia, ale za to mamy możliwość stworzenia odrębnych stref, które będą nam służyły do wypoczynku, rekreacji, zabawy, gotowania oraz imprezowania. Dlatego dobrze jest szczegółowo rozplanować dostępną przestrzeń, biorąc pod uwagę to, na czym najbardziej nam zależy.

Czas na relaks – wygodne meble w ogrodzie

wygodne meble ogrodowe z technorattanuKiedy nasz nowy dom jest już w całości gotowy do zamieszkania, warto zająć się ogrodem. Co powinno się tam znaleźć, zależy przede wszystkim od naszych wymagań i oczekiwań co do tego miejsca. Niektórym wystarczy niewielka przestrzeń do relaksu, otoczona zewsząd zielenią i ulubioną roślinnością. Inni natomiast wyobrażają sobie tą przestrzeń jako miejsce rodzinnych spotkań, grillowania, zabaw dzieci, uprawiania owoców i warzyw, słowem full service. Od tego właśnie należy zacząć. Trzeba sprecyzować dokładnie, do czego będzie służyła nam ta zewnętrzna przestrzeń i pod tym kątem wydzielić odpowiednie strefy. Strefa relaksu, czyli miejsce gdzie wypijemy poranna kawę,czy też wieczornego drinka, lub jesienią pod kocem zrelaksujemy się przy książce, powinna znaleźć się jak najbliżej domu. Warto wygospodarować taras, na który będziemy wychodzić najlepiej przez jadalnię czy salon. Duże przesuwne szklane drzwi, rozsunięte latem sprawią, że pomieszczenie wewnątrz zostanie powiększone o powierzchnię tarasu, co da efekt ogromnej przestrzeni użytkowej. Wygodne meble ogrodowe z technorattanu nadadzą klasy tarasowi i sprawią, że miejsce to będzie nas zachęcać do relaksu. Wygodne meble ogrodowe z technorattanu pasują jednocześnie do nowoczesnych wnętrz, jak i do stylu klasycznego. Wyposażone w miękkie poduchy, mogą być nawet miejscem popołudniowej drzemki na świeżym powietrzu. Przestrzeń imprezową natomiast dobrze jest umieścić bliżej kuchni, co będzie praktyczne, kiedy trzeba będzie coś donieść na stół. Tam powinien stanąć duży kilkuosobowy stół z kompletem krzeseł, lub długimi ławami, które pomieszczą wielu gości. Dobrze jest, jak w niedalekiej odległości wymurujemy grill, gdzie pan domu będzie mógł przyrządzać swoje dania popisowe.

Ważną strefą dla rodzin z dziećmi będzie także miejsce, gdzie nasze pociechy będą miały możliwość się wyszaleć i aktywnie spędzić czas na dworze. W zależności od wieku dziecka istnieje multum urządzeń, które uprzyjemnią czas spędzony na podwórku. Huśtawki, domki ze zjeżdżalnią, piaskownice, trampoliny i wiele innych. A może bramka dla małego piłkarza, albo kosz do koszykówki? Możliwości jest naprawdę wiele. Urządźmy zatem przestrzeń zewnętrzną z należytą starannością, aby całą rodziną czerpać przyjemność ze wspólnie spędzonego czasu w ogrodzie.