Wiosną zamontowałem w oknach moskitiery

W naszym domu w każde lato gryzły komary. Każdego roku musieliśmy walczyć z pogryzieniami. Najbardziej cierpiał nasz synek, którego komary gryzły odkąd tylko się urodził i było pierwsze lato. Dlatego w tym roku postanowiłem temu przeciwdziałać. Długo szukaliśmy z żoną skutecznego sposobu na ochronę domu od komarów. Próbowaliśmy różnych metod odstraszania owadów, ale to nie skutkowało. Dopiero w tym roku wiosną wymyśliliśmy rozwiązanie, które tego lata sprawdza się idealnie. A przecież komarów są niezliczone ilości.

Tylko moskitiera skutecznie chroni przez owadami

moskitiery poznańTeraz już wiemy, że jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie wlatywania do domu owadów jest zamontowanie w oknach specjalnych osłon. Mowa o moskitierach, które są doskonałą ochroną przed wszystkim co potencjalnie może wlecieć do domu z zewnątrz. Taka osłona to nic innego jak odpowiednio cienka siateczka, którą przycina się na rozmiar danego okna. Moskitiery można zamontować samodzielnie albo znaleźć firmę, która oferuje docięte na odpowiedni wymiar moskitiery Poznań to miasto, w którym wiele firm robi takie siatki na zamówienie klienta. Ja osobiście zleciłem przygotowanie tych osłon firmie. Przyjechał do naszego domu jej właściciel i dokonał dokładnych pomiarów okien. Po około dwóch tygodniach przyjechał ponownie i zamontował we wszystkich oknach wymierzone moskitiery. Nawet rolety w oknach nie przeszkadzają w tym, żeby zamontować w nich moskitiery. Na dodatek powiem szczerze, że zapłaciliśmy naprawdę niewiele. Za cały komplet okien wyszło nas to niespełna sześćset złotych. To bardzo niedużo – biorąc pod uwagę to, jaki teraz mamy komfort. Moskitiery zamówiłem wiosną, dzięki czemu żaden owad nie wlatuje do naszego domu już od wiosny. Teraz kiedy jest lato możemy spać spokojnie nawet przy uchylonych oknach. A w gorące letnie dni tylko i wyłącznie w nocy można w domu trochę przewietrzyć. No i nasz synek w końcu śpi spokojnie, bo dzięki moskitierom nie wlatują nam żadne gryzące owady. Jest to naprawdę najlepsze rozwiązanie.

Decydując się na założenie moskitier w oknach warto zamówić takie, w których będą jak najmniejsze otwory. Moskitiera to siatka, więc powinna mieć minimalną przepuszczalność. Zawsze przejdzie przez nią powietrze, więc przez całą noc można spać przy otwartych oknach. Ja jestem bardzo zadowolony, bo w naszym domu w końcu można spokojnie spać. Okna są otwarte praktycznie przez całą noc, a w domu nie ma ani jednaj muchy i ani jednego komara. Polecam wszystkim serdecznie zamontowanie w oknach takich siatek osłonnych.