drzwi do mieszkania

Wynajmowane mieszkanie w Poznaniu

Wynajem mieszkania, to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego lokum, lub nie chcą czuć się przywiązane na długo do jednego miejsca. Takie czasowe mieszkanie daje poczucie wolności, warto jednak starannie je wybrać, żeby uniknąć problemów. 

Wynajęcie mieszkania w Poznaniu

drzwi do mieszkaniaW największych miastach rynek nieruchomości przeznaczonych na wynajem jest zazwyczaj tak bogaty w różnorodne oferty, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli poszukujesz mieszkania do wynajęcia, najłatwiej zacząć od przejrzenia ofert na lokalnych portalach z ogłoszeniami. Nie potrzeba nawet szczegółowej wiedzy o takich portalach, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. wynajem mieszkań poznań, aby znaleźć liczne oferty. Zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, musimy umówić się w właścicielem lub agencją na jego obejrzenie. Niestety często zdarza się, że załączone do ogłoszenia zdjęcia nie oddają w pełni stanu lokalu, czasem również niektóre z podanych informacji nie są zgodne z rzeczywistością lub stanowią wynik indywidualnych interpretacji. Znaczenie ma nie tylko sam wygląd mieszkania, ale również jego lokalizacja. Warto zwrócić uwagę na komunikację oraz infrastrukturę w danym miejscu, która ułatwi nam codzienne życie. Jeśli już zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, najważniejszym aspektem wynajmu jest umowa z właścicielem. Często zdarza się, że wynajmujący nie chcą jej podpisywać. Nie jest to korzystne dla żadnej ze stron, dlatego lepiej odpuścić sobie takie oferty. Przed podpisaniem umowy dobrze jest sprawdzić, czy wynajmujący jest rzeczywiście właścicielem mieszkania, które nam oferuje. Można poprosić go o pokazanie aktu własności, lub pisemnego pełnomocnictwa jeśli jest pośrednikiem. W umowie powinny znaleźć się takie ustalenia jak wysokość miesięcznego czynszu i termin jego płatności, okres na jaki wynajmujemy mieszkanie, a także ustalenia kto i w jakim zakresie będzie odpowiedzialny za naprawy i remonty, które okażą się konieczne podczas użytkowania mieszkania. Istotne jest też to, czy opłaty wnoszone  do spółdzielni oraz rachunki za media mamy płacić sami, czy właściciel uwzględnił te koszty w comiesięcznym czynszu, który będzie od nas pobierać.

Życie w wynajętym mieszkaniu może być bardzo wygodne, jednak, żeby tak się stało warto jeszcze przed podpisaniem umowy najmu dokładnie sprawdzić sam lokal, a także ustalić z właścicielem jasne i przejrzyste zasady, które nie pozostawiają wątpliwości, co co związanych z wynajmem kwestii.