Wyposażenie i urządzenie mojej własnej restauracji

Większość mojego dzieciństwa spędziłam w kuchni. Razem z moją rodzicielką, spędzałam mnóstwo czasu na gotowaniu oraz przyrządzaniu różnych przetworów, oraz ciast. Moi bliscy nie zdziwili się, gdy w okresie młodzieńczym zdecydowałam związać się z gastronomią. Wówczas, rozpoczęłam naukę w szkole gastronomicznej, a po jej ukończeniu postanowiłam spędzić trochę w innych krajach, aby nauczyć się jak najwięcej i zdobyć praktykę.

Kulinarne przysmaki w mojej własnej restauracji

restauracjaKilkanaście kolejnych lat spędziłam w przeróżnych miejscach, w których uczyłam się nowych technik oraz sztuki kulinarnej. Spędziłam kilka lat w Wielkiej Brytanii oraz Francji, gdzie nauczyłam się przyrządzać przeróżne dania ze wszystkich stron świata. Po spędzeniu dziesięciu lat za granicą postanowiłam wszystkie zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć we własny biznes i otworzyć coś swojego w kraju. Moja restauracja miała w założeniu serwować ulepszone dania kuchni polskiej z bardzo ciekawymi połączeniami smakowymi. Przy pomocy przyjaciół oraz znajomych, znalazłem odpowiedni lokal i dość krótkim czasie załatwiłam wszystkie formalności związane z otwarciem restauracji. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy mogłam z dumą otworzyć swój pierwszy biznes. Zatrudniłam bardzo profesjonalny zespół i z niecierpliwością oczekiwałam pierwszych zamówień oraz gości. W kilka miesięcy później moja restauracja prosperowała bardzo dobrze i była jedną z najchętniej odwiedzanych w naszym mieście. Specjalizowałam się w przeróżnych daniach, z których najbardziej popularna była dziczyzna oraz wszelkiego rodzaju mięsa. Wszystkie nasze produkty zarówno roślinne jak i zwierzęce pochodziły od sprawdzonych dostawców. Każdego ranka, wraz z moim kucharzami pomocniczymi oraz personelem jeździłam na giełdę towarów do gastronomii i z uwagą wybierałam różnego rodzaju produkty. Dziczyzna oraz mięsa pochodziły od okolicznych rolników, którzy hodowali swoje zwierzęta zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa i nie karmili zwierząt antybiotykami. Takie produkty jak warzywa oraz jaja czy sery także były dostarczane od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu, jedzenie, które podawaliśmy było poddawane obróbce termicznej z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Goście czuli się w naszym lokalu bardzo dobrze, a my staraliśmy się spełnić ich oczekiwania serwując przepyszne dania kuchni polskiej. Ponadto, w naszym lokalu organizowaliśmy także przyjęcia okolicznościowe, imprezy firmowe oraz wesela. Wkrótce, zyskaliśmy dużą popularność, a ja cieszyłam się z tego, że moja pasja kulinarna stała się dobrym źródłem dochodu dla wielu ludzi.

Wiele lat spędziłam za granicą, ucząc się trudnej sztuki kulinarnej, praktykując moje umiejętności w przeróżnych miejscach oraz knajpach. Dzięki temu miałam okazję poznać bardzo wielu znakomitych szefów kuchni, którzy wiele mnie nauczyli i pozwolili mi realizować moje pomysły w swoich lokalach. Dzięki temu zdobyłam mnóstwo nowych umiejętności, które potem wykorzystałam w swoim własnym biznesie.