Wyroby z wikliny znów są modne

Wiklina to nic innego, jak cienkie gałązki wierzb, które są bardzo giętkie. Dzięki temu stanowią idealny materiał do wyplatania koszy, skrzyń, czy doniczek. Z wikliny robione są też ogrodowe meble oraz bujane fotele. Kiedyś wyroby z wikliny były bardzo modne i bardzo drogie z uwagi na naturalny surowiec oraz ręcznie wykonywane przedmioty, czy ozdoby. Obecnie produkty z wikliny znów są modne i stanowią idealny dodatek aranżacyjny do naszych domów i mieszkań.

Producenci znów oferują wyroby z wikliny

producent wyrobów z wiklinyWiklina jest nie tylko surowcem bardzo giętkim i plastycznym, ale też i wytrzymałym. Z tego też względu stanowi ona idealny materiał do tworzenia ozdób, koszy czy donic na kwiaty. Modna kiedyś, dziś znów wraca do łask. Każdy producent wyrobów z wikliny stawia na estetykę sprzedawanych wyrobów, ciekawe sposoby plecenia, czy interesującą kolorystykę wytwarzanych produktów. Wysoka jakość wybieranych i dokładnie selekcjonowanych gałązek wierzb, przekłada się na wytrzymałość koszy, donic, czy mebli ogrodowych. Dziś chyba nikt nie udaje się na piknik bez wiklinowego kosza.  Wiklinowe wyroby cechuje nie tylko wysoka jakość, ale też i ich różnorodność. Gałązki mają bowiem różne odcienie i różny stopień giętkości. Z tego też powodu z jednych gatunków wierzb tworzy się kosze i donice, a z tych o największej wytrzymałości bujane fotele. Wyroby tworzone są najczęściej ręcznie przy wykorzystywaniu starych technik wyplatania, których uczono kiedyś w technikach wikliniarskich. Dziś wyplataniem może zajmować się każdy, kto będzie miał do tego zdolności manualne oraz trochę cierpliwości. Kupując produkty wiklinowe zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych mamy pewność, że wszystkie produkty są oryginalne i ręcznie wykonane. Nikt nie sprowadza bowiem ich tanich i tandetnych imitacji, gdyż klienci zawsze odróżnią rękodzieło od tandetnych produktów. Sklepów sprzedających wyroby z wikliny jest coraz więcej. Coraz częściej pojawiają się też sklepy internetowe, które zajmują się sprzedażą artykułów wykonanych tylko i wyłącznie z wikliny. 

Mimo, iż produkty z wikliny to rękodzieło cześć z nich ma bardzo przystępną cenę. Dotyczy to najczęściej koszy i donic, które nadal są ręcznie wyplatane z wierzbowych gałązek, które są bardzo plastycznym i wdzięcznym tworzywem do produkowania z nich wyjątkowych przedmiotów użytku codziennego, jak kosze, czy donice. Większość produktów możemy znaleźć w sklepach internetowych, gdyż modne kiedyś dodatki aranżacyjne z wikliny dziś znów są bardzo modne i wypierają inne ozdoby.