Zabawka edukacyjna i sensoryczna dla 2 latka

Dziecko, które skończyło lub dopiero ukończy 2 rok życia, wchodzi w nowy etap rozwoju. Przestaje być słodkim maleństwem a zaczyna dorastać do wieku przedszkolnego. Jeśli chodzi do żłobka, okazji do stymulacji psycho – ruchowej nie brakuje. Być może rodzice dwulatka planują już zmianę żłobka na przedszkole. Warto zatem zastanowić się, jakie zabawki pomogą malcowi w zmianie miejsca i otoczenia. Kolejny etap rozwoju wiąże się z doskonaleniem mowy i funkcji poznawczych, następuje intensywna nauka i powtarzanie oraz naśladowanie.

Idealna pomoc w edukacji dwulatka

zabawka edukacyjna dla 2 latkaPedagodzy i psychologowie są zgodni co do tego, jakie zabawki powinno się proponować dwulatkom. Przede wszystkim należy doskonalić umiejętność mówienia. Wypowiadanie słów i zdań wiąże się z funkcja poznawczą, a zatem wszelkie gry i układanki są mile widziane. Dziecko uczy się poprzez skojarzenia. Dwulatek potrafi układać małe puzzle, składające się np. ze zwierzątek, pojazdów, przedmiotów, które zna ze swojego otoczenia. Istnieją dwa rodzaje zabawek polecanych dla chłonących wiedzę dwulatków. Pierwsze to najprostsze, ekologiczne zabawki wykonane najczęściej z drewna, które pomagają rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Mamy zatem sortery, do których można wrzucać przedmioty różnego kształtu. To dobry wiek na pierwszy drewniany domek dla lalek a w przypadku chłopców można kupić remizę strażacką, garaż, zoo lub mini farmę. Zabawka edukacyjna dla 2 latka powinna mieć wszelkie atesty. Nie kupujmy na targach z niewiadomych źródeł. Inny rodzaj zabawek, to przedmioty mechaniczne, elektryczne, bądź na baterie. Śpiewające, gadające misie, małe pianinko, dzięki któremu maluch poznaje dźwięki. Popularne są mikrofony grające, mówiące i w dodatku z funkcją nagrywania. Dziecko szybko przyzwyczaja się do zabawki i dzięki niej czuje się bezpieczne. Poręczne zabawki na podróż dla dwulatka, to np. mały, plastikowy telefon komórkowy, który można wszędzie ze sobą zabrać. Na każdym etapie rozwoju dobre są klocki: plastikowe, bądź drewniane.

Na sklepowych półkach i na internetowych promocjach, znajdziemy wiele propozycji przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Warto wybierać mądrze, by zabawka nie tylko sprawiała maluchowi radość, lecz także pomagała mu w rozwoju. Na tym etapie życia, w wieku 2 lat, dziecko rozwija mowę, wiec wszelkie pomoce w tym zakresie są mile widziane. Maluch potrzebuje też zabawek, które może układać, składać, rozwalać, bez obawy, ze się zepsują lub zrobi sobie krzywdę. Zabawki dla 2 latków mają uczyć i bawić.