Zalety specjalnej diety BARF

Większość szczęśliwych właścicieli zwierząt domowych stara się dbać o swoich pupili najlepiej jak potrafi. W sklepach zoologicznych oraz w supermarketach można spotkać różnego rodzaju gotowe karmy dla kotów i psów. Wielu specjalistów od żywienia zwierząt jest jednak zdania, że większość karm dostępnych w sklepach nie jest wystarczającej jakości. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się diety dla zwierząt oparte całkowicie na naturalnych produktach. Co to oznacza w praktyce? O tym w dzisiejszym artykule.

Specjaliści od dietetyki zwierząt polecają BARF

specjalna dieta barfZwierzęta domowe odgrywają niebagatelną rolę w naszym życiu. Fakt ten nie budzi żadnych wątpliwości. Warto podkreślić, że w obecnych czasach żywienie czworonogów nie stanowi większego problemu. Większość właścicieli psów i kotów sięga po gotowe karmy ze sklepu. Niektórzy zwracają uwagę na skład i raczej starają się kupować kramy z wyższej półki. W ostatnim czasie specjalna dieta BARF stała się naprawdę bardzo popularna. Na czym polega jej fenomen? Otóż makra BARF została opracowana przez specjalistów od żywienia psów i kotów. Psy i koty są w dużej mierze mięsożerne, dlatego w ich codziennej diecie nie może zabraknąć mięsa, które stanowi główne źródło łatwo przyswajalnego białka. Nie ulega wątpliwości, że dobra karma dla psów i kotów to taka, w której występuje wysoka zawartość mięsa. Niestety większość tanich i ogólnie dostępnych karm w sklepach zoologicznych i supermarketach nie spełnia takiego założenia. Gotowe karmy często oprócz samego mięsa, którego jakość może budzić wątpliwości, dodawane są wszelkiej maści wypełniacze, sztuczne substancje oraz konserwanty. Tymczasem specjalistyczna karma BARF jest w dużej mierze oparta na naturalnych produktach dostępnych w przyrodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu psy i koty mają dostęp do łatwość przyswajalnych składników pokarmowych, którymi odżywiali się ich przodkowie przez wiele tysięcy lat. Dlatego też karma BARF jest polecana przez specjalistów i wpływa pozytywnie na zdrowie czworonogów.

Wielu specjalistów od dietetyki psów i kotów poleca BARF. Jest to całkowicie naturalna karma składająca się w dużej mierze z surowego mięsa wysokiej jakości. Warto bowiem podkreślić, że zarówno koty, jak i psy są w dużej mierze przystosowane do jedzenia surowego mięsa, które nie jest w żaden sposób przetworzone. Tymczasem karmy popularnych producentów często nie spełniają powyższych założeń. Karmy BARF mają z pewnością wiele zalet. Nic zatem dziwnego w tym, że cieszą się tak dużą popularnością.